1.FC Slovácko 2-0 FC Baník Ostrava

26.11.2023, niedziela 15:00 – widzów 6632

Relacja Banika

Na przedostatni wypad w tym roku wybraliśmy się do pobliskiego Uherské Hradiště. Tradycyjnie dostajemy całą trybunę za bramką. Mecze na Slovácku cieszą się od zawsze dużą popularnością wśród mieszkańców Ostrawy. Wszystko więc wskazywało że będzie to kolejny piękny i liczny wypad, choć na początku, w przedsprzedaży zniknęło zaledwie kilkaset biletów. Ostatecznie na tym wyjeździe pojawiło się 1026 kibiców Ostrawy, w tym GKS Katowice (15) i ROW Rybnik (2) – dzięki.
W drugiej połowie prezentujemy się z flagami i transparentami na masztach. Na scenę przychodzą także nasi pirotechnicy, którzy doprowadzą wszystko do perfekcji odpalając czerwone race i błękitny dym. Nasze wokalne wsparcie było na przyzwoitym poziomie, jednak w niektórych miejscach było nad czym pracować. Warto jednak zwrócić uwagę na zadowalające przestrzeganie dress code’u, w którym wszyscy w branży byli ubrani na czarno lub przynajmniej w ciemne kolory. Także jeśli chodzi o szaliki – nie było chyba osoby, która nie posiadała go, co wygląda pięknie gdy je unosimy.
Po drugiej stronie stadionu miejscowi wywieszają flagę „Moravské Slovácko” i dużą liczbę flag na masztach. Na koniec meczu, mimo wyniku, który nie do końca był zgodny z naszymi oczekiwaniami, padły podziękowania. Następnie różnymi środkami transportu wszystkie delegacje wracają do swoich domów.

FOTOGALERIA: chachari.cz