Święta


2008
To była pierwsza w naszej historii tego typu akcja, rozklejamy wtedy masę plakatów, wkładamy ulotki do skrzynek i dajemy za wycieraczki od szyb samochodów życzące Wesołych Świąt od GieKSy z Gisza. Powstał także graf o tematyce świątecznej z herbem klubu i Mikołajem. Nasza akcja została zauważona i była pozytywnie odbierana przez ludzi, co nas przekonało, by za rok zrobić cos podobnego.

swieta2008 swieta-2008

2009
W Wielkanoc ograniczamy się do rozklejenia plakatów i przerobienia grafu z Mikołajem na kurczaczka i pisanki.

wesoaych2

W ramach akcji święta przed Bożym Narodzeniem organizowanej przez LArMO i GzG rozklejamy 300 plakatów życzących wesołych świąt i do siego roku. Powstaje również wielki napis ok 20x2m życzący Wesołych Świąt z herbem.

swieta-2009

2010
W ramach Świąt Bożego Narodzenia tym razem chcieliśmy zrobić coś nowego i oprócz zbiórki charytatywnej na domy dziecka organizujemy akcje o nazwie „Pasterka 2010”. Przygotowania do kulminacyjnego dnia trwały cały tydzień.
O godz. 22:00 spotykamy się w jednym z giszowieckich lokali, by wspólnie złożyć sobie życzenia i w doborowym towarzystwie napić się różnych trunków. Gdy wybija nasz czas, udajemy się na boisko na przeciw kościoła św. Barbary. Na miejscu już czeka na nas spora grupa kibiców, którzy dołączają się do zabawy. Łącznie pojawia się ponad 50 GieKSiarzy z Giszowca. Zawieszamy na płocie przygotowaną oprawę i gdy ludzie wychodzą z kościoła odpalamy pirotechnikę. Tak poprzez różnego rodzaju śpiewy życzymy wszystkich Wesołych Świąt i Do siego roku.

swieta-2010 swieta2010