Arabia Saudyjska 0-2 Polska

26.11.2022, sobota 14:00 – widzów 44 259 – Katar, Ar-Rajjan – Education City Stadium

Podczas drugiego meczu Biało-Czerwonych na Mundialu w Katarze, obecni byli kibice takich drużyn jak: ROW Rybnik (4), Górnik Zabrze (2), Wisłoka Dębica (1), Siarka Tarnobrzeg (4), Górnik Wałbrzych, Arka Gdynia, Stal Mielec, Czuwaj Przemyśl, Stal Sano i Polonia Bytom. Ci ostatni wnieśli wymowną flagę o tym jak do tego doszło że Mistrzostwa Świata zorganizowane zostały w Katarze, gdzie z premedytacją łamane są prawa człowieka.

Relacja Wisłoki

Na kolejnym meczu naszej Reprezentacji na Mistrzostwach Świata rozgrywanym na Education City Stadium, stawia się 7 – osobowa delegacja z flagami! ( 1 Wisłoka, 2 Górnik, 4 Siarka ).

Relacja ROWu Rybnik

Na meczu Polska – Arabia Saudyjska rozegranym na Education City Stadium w Katarze, obecne 4 osoby od nas.

Relacja Biedaszybów

Na meczu z Arabią Saudyjską standardowo jesteśmy obecni. Za bramką wieszamy flagę Wałbrzych Polska oraz transparent dla naszego przyjaciela Skrzypa, który był widoczny przez cały mecz. Na tle transparentu udało się Szczęsnemu obronić karnego a Lewandowskiemu strzelić pięknego gola, przyniósł szczęście naszym.

O transparencie i sytuacji napisało już wiele portali i lokalne media, dla nas to nic nadzwyczajnego, jesteśmy Biało Niebieska rodziną której obowiązkiem jest się wspierać nawzajem a słowa „braci się nie traci” to nie są puste słowa.

SKRZYPU WRACAJ DO ZDROWIA!”

ARABIA SAUDYJSKA: 21. Mohammed Al-Owais – 12. Saud Abdulhamid, 4. Abdulelah Al-Amri, 5. Ali Al-Bulaihi, 6. Mohammed Al-Breik (65, 2. Sultan Al-Ghannam) – 9. Firas Al-Buraikan, 23. Mohamed Kanno, 8. Abdulellah Al-Malki (85, 20. Abdulrahman Al-Aboud), 16. Sami Al-Najei (46, 18. Nawaf Al-Abed; 90, 19. Hattan Bahebri), 10. Salem Al-Dawsari – 11. Saleh Al-Shehri (86, 24. Nasser Al-Dawsari).
Trener: Hervé Renard

POLSKA: Wojciech Szczęsny – Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński – Piotr Zieliński (63, Jakub Kamiński), Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Arkadiusz Milik (71, Krzysztof Piątek), Przemysław Frankowski – Robert Lewandowski.
Trener: Czesław Michniewicz

Bramki: – Piotr Zieliński (39), Robert Lewandowski (82)
Sędzia: Wilton Sampaio (Brazylia)
Ż. kartki: Abdulelah Al-Amri, Abdulellah Al-Malki – Matty Cash, Jakub Kiwior, Arkadiusz Milik

Reprezentacja Polski wygrała 2-0 (1-0) z Arabią Saudyjską w meczu 2. kolejki grupy C rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata. Bramki dla Polaków strzelili Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Pod koniec pierwszej połowy Wojciech Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Salema Al-Dawsariego. Dzięki tej wygranej Polska awansowała na pierwszą pozycję w tabeli swojej grupy. Na zakończenie zmagań w fazie grupowej „biało-czerwoni” 30 listopada o godz. 20:00 w Ad-Dausze zmierzą się z Argentyną.

Po dość spokojnym początku spotkania pierwszy celny strzał na bramkę oddała Arabia Saudyjska. W 13. minucie Mohamed Kanno dynamicznie wbiegł w okolice pola karnego, zagrał na prawe skrzydło do Sauda Abdulhamida. Zawodnik ten oddał do Kanno, który oddał bardzo mocny strzał na polską bramkę. Udaną interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Pierwszy strzał na saudyjską bramkę w 26. minucie oddał Krystian Bielik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał strzał głową. Futbolówkę zmierzającą do bramki wybił ostatecznie Saleh Al-Shehri.

W 39. minucie reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie. Z prawego skrzydła Matty Cash świetnie podał do środka w stronę Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski uderzył nieczysto, lecz po chwili zauważył niepilnowanego na piątym metrze Piotra Zielińskiego. Pomocnik włoskiego Napoli mocnym strzałem pokonał Mohammeda Al-Owaisa. Radość Polaków mogła trwać bardzo krótko. Tuż przed przerwą po starciu Bielika z Al-Shehrim i skorzystaniu z systemu wideoweryfikacji sędzia podyktował rzut karny dla Arabii Saudyjskiej. Strzał Salema Al-Dawsariego obronił Wojciech Szczęsny, a po chwili powstrzymał również dobitkę Mohammeda Al-Breika.

Tuż po przerwie strzałem z powietrza Szczęsnego zaskoczyć chciał Kanno, jednak jego próba była bardzo niecelna. Nieudany był również strzał zza pola karnego Al-Dawsariego. W 55. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym i nieudanym wybiciu Jakuba Kiwiora Al-Dawsari z bliska trafił w dobrze ustawionego Szczęsnego. Bliscy gola Saudyjczycy byli w 60. minucie spotkania. Al-Dawsari posłał prostopadłe podanie do Firasa Al-Buraikana, który jednak uderzał niecelnie. Chwilę później po prostej stracie Kiwiora nad bramką strzelił Kanno.

Polska po raz pierwszy w drugiej połowie zaatakowała w 63. minucie. Piłkę z lewej strony wrzucał Przemysław Frankowski, a po strzale głową Arkadiusza Milika futbolówka trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Jakuba Kamińskiego z prawej strony w słupek strzelił Lewandowski. W 69. minucie kolejny raz na polską bramkę uderzał Al-Dawsari, ale i tym razem Szczęsny pewnie interweniował. W 73. minucie po dobrym zagraniu Casha Lewandowski znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak jego uderzenie zablokował jeden z rywali. Pięć minut później w groźnej sytuacji niecelny płaski strzał z okolic 16 metra oddał Abdulellah Al-Malki.

W 81. minucie głową wysoko nad bramką uderzał wprowadzony z ławki Krzysztof Piątek. W 82. minucie katastrofalną stratę przed własną bramką Al-Malkiego wykorzystał Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski pewnie wykończył sytuację sam na sam z Al-Owaisem. W 90. minucie „Lewy” miał szansę na drugie trafienie, jednak bramkarz Arabii Saudyjskiej odczytał jego zamiary i obronił strzał Polaka. W doliczonym czasie gry niecelnie z dystansu strzelił jeszcze Kanno.

Źródło: 90minut.pl