GKS Katowice 1-2 Pogoń Szczecin

11.06.2011, sobota 17:00 – widzów 3000

Na ostatni mecz w sezonie 2010/11 przyszło nam się zmierzyć z Pogonią Szczecin przy Bukowej. W naszych szeregach spore poruszenie co spowodowało ze Giszowiec pojawia się w dobrej liczbie na B1. Ultrasi wywieszają 18 flag i kilka transparentów „Iżyk trzymaj się” skierowany do kolegi z KSG który jest w szpitalu, „Adam Ledwoń Pamiętamy” ponieważ właśnie mija 3 rocznica śmierci tego wybitnego piłkarza. Warto też zaznaczyć że na sektorze B wszyscy byli ubrani w żółte koszulki.

Co do wydarzeń na boisku to Portowcy strzelają 3 bramki, a GieKSa żadnej. Mimo to mecz kończy się wynikiem 1:2 dla Pogoni, gdyż w 17 minucie szczecinianie strzelają samobója, co dało prowadzenie trójkolorowym. Podczas dopingu pada wiele słów do Wojciecha Stawowego, cały stadion również macha symbolicznie chusteczkami domagając się zmiany trenera. W drugiej połowie zostaje wywieszony transparent „WYczekujemy PIERwszej męskiej decyzji…co DALEJ?!”.

Po meczu podczas konferencji prasowej kibice wjeżdżają z taczką dając jeszcze raz znać że domagają się odsunięcia Stawowego z funkcji trenera.

Ostatni mecz w sezonie rozgrywany na Bukowej toczony był w nieco nerwowej atmosferze, mianowicie z ciśnieniem na trenera i kilka innych osób. Szybko nasi piłkarze wyszli na prowadzenie, ale im dłużej grali tym bardziej widać było brak zaangażowania i po dwóch błędach Pogoń objęła prowadzenie. Koniec końców ostatnie w tym sezonie punkty pojechały do Szczecina. W czasie meczu na płocie pojawił się trans ku pamięci Adama Ledwonia (oraz poprzedzająca go minuta ciszy), tragicznie zmarłego przed trzema laty znakomitego piłkarza GieKSy i Reprezentacji. Pojawił się również trans (WYczekujemy PIERwszej męskiej decyzji… co DALEJ?) dla naszego trenera, a z trybun poleciały różne uwagi pod jego adresem oraz kibice pomachali chusteczkami na pożegnanie. Trzeba napomnieć, że był to mecz bez protestu i kilkakrotnie doping mógł się podobać. Po meczu na konferencji pojawiła się taczka dla trenera ale ten się nie pojawił. Ta sytuacja była szeroko komentowana w mediach. Tak czy siak po raz kolejny przyjdzie nam zmierzyć się z I-ligową rzeczywistością, a co będzie to czas pokaże. Miłych Trójkolorowych Wakacji!