Baník Ostrava 0-0 SFC Opava

29.11.2019, piątek 18:00

Prawdopodobnie ostatnie Śląskie Derby w najbliższej przyszłości, wszystko przez to że SFC ma kłopoty i nie chodzi tu tylko o spadek z ligi, ale także o poważniejsze zmartwienia, bardziej egzystencjalne. Mecz zaplanowano na piątek przez transmisje telewizyjną i choć większość ludzi nie powinna mieć kłopotów z tym terminem to sprzedaż biletów nie szła tak jak tego się spodziewano. Na trybunach zasiadło 12855 widzów, w tym wyprzedany sektor gości.
Na początku meczu Ultras Banik zaprezentowała ogromną, jak to sami określili „machajkadę”, która z chorągiewek utworzyła na niebieskim tle biały napis „BANIK 1922”  po długości połowy trybun. Efekt był znakomity. Goście również ultrasowali w pierwszej połowie rozwijając z góry do dołu pasy materiału w barwach, oraz rzucając masę konfetti na styl argentyński.
Kolejną prezentacją Chacharów była kartoniada, która utworzyła przekreślony znak paragrafu prawa, do którego rozwinięto transparent „VRAŽDU FANOUŠKA NESCHOVÁTE ZA PYRO!”. Następnie, jeszcze przed końcem pierwszej połowy odpalono pierwszy raz pirotechnikę w skład której weszło 70 żółtych OW, które rozświetliły pasy po długościach schodów.
Drugą część spotkania rozpoczynają Opavaci, którzy prezentują sektorówkę z fanem na tle herbów klubu i miasta do której dołączono napis „NIEZGODNI GOŚCIE”. Całość została okraszona niebiesko – żółtą kartoniadą i świecami dymnymi.
Dosłownie gdy opadła sektorówka przyjezdnych Banikowcy odpowiedzieli oprawą, która nawiązywała do choreografii Opawy z poprzednich derbów. W młynie rozciągnięto sektorowke z płaczącym błaznem nad herbem SFC który wpadł do dołu symbolizującego 2 ligę. Całość zwieńczył transparent „ZA URÁŽKU HRADU, ODSOUZENI K PÁDU!”.
Na koniec nie mogło być inaczej i gospodarze tworzą niesamowity piroshow z 50 białych rac, 30 białych bengali, 30 stroboskopów i świece dymne w barwach Banika. Przy okazji płonie kilka fantów przyjezdnych.
Fani GieKSy wspierali tego dnia Chacharów w 40 głów z dwoma flagami: GKS KATOWICE i ONE NINE SIX FOUR. Dodatkowo obecna delegacja Torcidy.

Giszowiec obecny w 5 osób.