Banik Ostrava 0-0 Slavia Praga

06.08.2017, niedziela

Relacja GieKSiarza

Pierwszy mecz „u siebie”, po powrocie Banika do I ligi przypadł na jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków, bowiem FCB podejmowało u siebie mistrza Czech – Slavię Praga. Nic dziwnego że marketing klubowy skorzystał na tym, nabijając sobie kieszenie (najtańszy bilet kosztował 240 kc = ok. 40zł). Mimo to bilety i tak się rozeszły, a chętni w dniu meczu odbijali się od zamkniętych kas.
Na trybunach zasiadło 13056 widzów, w tym 319 Slavistów. Co ciekawe 3 przyjezdnych próbowało zasiąść w młynie Chacharów, co przypłacili zdrowiem, wycofując się jeszcze przed kołowrotkami. Mecz na trybunach młynowy Banika, jak zwykle rozpoczął kilkanaście minut wcześniej, zagrzewając widzów do dopingu na całym stadionie. Praktycznie wszyscy przez ok. 10 minut, aż do wyjścia piłkarzy, śpiewali „GieKSa, Banik…” w rytm znanego hitu Gigi D’Agostino. Piękna chwila która tylko umacnia naszą zgodę, a sama przyśpiewka ma już lekko ponad rok. I w takim krótkim czasie stała się kultową przyśpiewką, nie tylko na meczach Banika i GieKSy, ale także różnego rodzaju imprezach.
Po meczach Banika ze Slavią można spodziewać się wspaniałych opraw, bo jak mawiają Ultrasi Banik „Slavia jest naszą największa kosą”. Wszystko dlatego że to właśnie z fanami SKS-u Chacharzy rywalizują w kontekście choreografii. I chociaż przyjezdni zawiedli, nie prezentując nic poza dopingiem, który i tak nie był słyszalny z uwagi na to że gospodarzy często dopingował cały stadion; to na brak opraw nie można było narzekać. Pierwsza prezentacja Banika to kartoniada na kształt znanej grafiki „CHACHAROFOBIA”. W drugiej połowie zaś biało-niebiescy odpalili świece dymne w swoich barwach z dodatkiem piro. Dodatkowo przez cały mecz w młynie powiewają dwie ogromne flagi na kij, Banika i GieKSy co też dało fajny efekt.
Po meczu kibice dziękują piłkarzom za walkę i cenny remis, wychwalając głośno Banika jeszcze przez kilkanaście minut po ostatnim gwizdku.
Kibice GieKSy tego dnia wspierali Banikowców w ok. 40 głów z transem „Pozdrawiamy Nieobecnych Gieksiarzy”. Giszowiec obecny w 8 osób.

FILM: 06.08.2017 Banik Ostrawa – Slavia Praga