Baraże: BKS Stal Bielsko-Biała 0-2 GKS Katowice ZAKAZ

15.06.2006, czwartek 18:30 – widzów brak (mecz bez udziału publiczności)

Z niezrozumiałej i skandalicznej decyzji został zamknięty stadion BKS-u na mecz barażowy z GKS-em. Tym bardziej że 3 czerwca swój mecz z Ruchem Chorzów rozgrywało wtedy tam miejscowe Podbeskidzie które występuje w II lidze. Wtedy nikomu nie przeszkadzała obecność 600 chorzowian. Fani z Katowic uchodzą za najbardziej bandyckich w tych rozgrywkach. Siedmiokrotnie GKS wygrywał na wyjeździe walkowerem, bo gospodarze woleli oddać mecz niż odpowiadać za rozróby kibiców z Katowic.

Tym razem w Bielsku to jednak kibice miejscowej drużyny wywołali awanturę. Pod koniec meczu, przegrywanego przez BKS 2:0, przez płot przeskoczyło na stadion sześciu kibiców. Ujęli ich pracownicy ochrony. Wtedy na pomoc zatrzymanym ruszyła około stuosobowa grupa kibiców. Drogę zagrodził jej kordon policji, doszło do przepychanek, kopaniny i walki na pięści z policjantami. Zatrzymano 24 kibiców, w tym 6 która wtargnęła na stadion.

Źródło: naszemiasto.pl

Relacja kibicowska

Niestety obawy przed fanami GieKSy zwyciężyły i spotkanie rozegrano bez udziału publiczności. Pod stadionem zebrała się grupa kibiców Stali, którzy odnotowali awanturę z policją, chcąc pomóc kolegom, którzy wtargnęli na stadion i przechwyciła ich ochrona.
Piłkarze GieKSy na rozpoczęcie spotkania wyszli w koszulkach z napisem „piłka nożna dla kibiców”, a sztab katowiczan, który w ok. 20 osób zasiadł razem na trybunie, był ubrany na żółto! Sytuacja oddawała doskonale dobre relacje GKSu na linii piłkarze – zarząd – kibice.

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

Relacja sportowa

Stal Bielsko-Biała: Bułka – Góral, Stemplewski, Piwkowski, Suchowski, Kasiński (87′ Gąsiorek), Duda, Papatansiu, Bogdan (73′ Bulandra), Czak (84′ Lech), Gałgan
Trener: Janusz Marzec

GKS Katowice: Urbańczyk – Kasprzyk, Polczak, Sadzawicki, Mielnik, H.Jaromin, łukasz Wijas (86′ Grzegorz Górski), Sierka, Lasek (74′ Sroka), Gielza (82′ Zuga), Pasko (59′ Sadowski)
Trener: Henryk Górnik

Bramki: – Łukasz Wijas (11), Gielza (74)