Bohemians Praga 1905 0-2 FC Baník Ostrava

26.02.2022, sobota 15:00 – widzów 2346

Relacja Banika

Ze względu na ograniczona pojemność, otrzymaliśmy zaledwie 97 biletów, wiec było jasne że wszystkie szybko znajdą swoich nabywców. Jednocześnie ogłoszono nam że nie ma możliwości by nabyć wejściówki na trybunę główną. Chacharzy rozdysponowali bilety pośród najbardziej aktywnych fanów, którzy przez okres ostatnich dwóch lat, gdzie zasłaniano się COVID-em, jeździli najwięcej. Oczywiście byli też tacy, którzy wyjechali bez biletu i ostatecznie dotarli albo do sektora, albo na „zakazaną” trybunę gospodarzy. Sektor gości zajmowało około 120 Banikowców, a kolejna setka aktywnie dopingowała z rejonu trybun gospodarzy. Z nami 2 fanów GKS-u Katowice – dzięki!

Do stolicy niecała setka fanów Banika podróżowała pociagiem w eskorcie palanterii, gdzie nie obyło się bez usterki z zerwanym przewodem jezdnym. Na szczęście opóźnienie nie było zbyt duże i wszyscy dojechali na czas.

Na stadionie wykorzystano wszystkie dopuszczone do użytku miejsca (50%), a spotkanie poprzedziła pieśń Karla Kryla „Bratříčku, zavírej vrátka“ (braciszku, zamknij bramy), co ma związek z inwazją Rosji na Ukrainę. Na wejściu ochrona nie wpuściła nam flag na kijach, co popsuło nieco naszą prezentacje. Na płocie wieszamy flagi takie jak: „SK SLEZSKÁ OSTRAVA“, „KING BANÍK“, „HORNÍKY BYL BANÍK ZALOŽEN!“ i „SLUŠOVICE“. Jeśli chodzi o nasz doping to lepszy był w pierwszej części, co ma związek z tym że w drugiej połowie prezentujemy choreografię w biało – niebieskich barwach, na co złożyło się mnóstwo elementów (transparent, pasy folii, worki, pelerynki przeciwdeszczowe). Całość uzupełnił styropianowy napis „BANIK” uniesiony nad głowy oraz odpalone ognie wrocławskie, o które toczy się walka z ochroną.

Co do „Kangurów” to na początku meczu prezentują oprawę poświęcona jednemu ze swoich piłkarzy, który został przedstawiony na sektorówce jako król, co zwieńczył napis na transparencie „Josef I. – král vršovický“ (Josef Jindřišek – król regionu Vršovice). Ponadto miejscowi odpalili ognie i wywiesili płótno przeciwko wojnie.