Chachar Cup 2019

29.06.2019, Hawierzów

Tegoroczny Chachar Cup został zorganizowany w Hawierzowie, a pogoda tradycyjnie dopisała, notując niezły upał. Na szczęście na wysokie temperatury był złoty środek czyli zimne piwko. Tego nie brakowało, a i zapewniono inny, kompletny catering z grilla.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy i początkowo grano w nich każdy z każdym. Fani GieKSy pojawili się w liczbie ponad 50 głów i wystawili dwa składy złożone z GieKSiarzy (Giszowiec i Persona Non Grata) i jeden mieszany „Ultras”, w którym wzięli udział ultrasi obu ekip.

Grupy prezentowały się następująco:
Grupa A: Giszowiec (GKS), Frýdlant, Havířov, Frýdek-Místek, Vandráci i Novojičínsko.
Grupa B: Persona Non Grata (GKS), Poruba, G-Bod, Orlová/Bohumín, Karviná/Šumperk i Ultras(GKS/FCB).

Cały turniej wygrali fani Banika z Frýdeku-Místeku, którzy w finale pokonali Ultrasów. Drużyna PNG zajęła czwarte miejsce, a GzG zakończyli zmagania na fazie grupowej.

Giszowiec był najliczniejszą grupą fanów z Bukowej i zjawił się na turnieju w 17 głów. W drużynie GzG po raz ostatni zagrał nasz brat i przyjaciel Arek „Tasi” Tasarek, który zginął śmiercią tragiczną w wypadku w kopalni Staszic, który miał miejsce 1 lipca, dwa dni po turnieju. W wyniku wstrząsu życie straciło w sumie trzech górników.

Ś.P. Arek „Tasi” Tasarek 27.03.1993-01.07.2019