RKS Chełmianka Chełm 1-0 KS Siarka Tarnobrzeg

28.05.2022, sobota 17:00

Relacja Siarki

Na wyjazd do Chełma udajemy się w 143 osoby w tym: Wisłoka Dębica 19, JKS Jarosław 18, Wisła Sandomierz 8 oraz gościnnie GKS Katowice 15 – wielkie dzięki za konkretne wSparcie! Na sektorze wieszamy osiem flag, w ty po jednej naszych przyjaciół z Dębicy, Sandomierza i Jarosławia.

Relacja Chełmianki

Na tym meczu planowaliśmy pobić tegoroczny rekord frekwencji, więc rozwieszanie transparentów oraz plakatów rozpoczęliśmy już na tydzień przed spotkaniem. Mimo zmiennych warunków pogodowych, które zapewne zniechęciły wiele osób, udało nam się dopiąć swego – spotkanie oglądało ponad 1000 kibiców.
W młynie tego dnia stawiło się około 160 osób (w tym 19 Braci z Górnika – dzięki!). Na początku drugiej połowy zaprezentowaliśmy nowe transparenty na kijach, flagi „machajki” oraz transparent o treści „JEDNO MIASTO CHEŁM JEDEN CHEŁMSKI KLUB” z herbem, a na sektorze rodzinnym sąsiadującym z naszym rozdaliśmy Biało-Zielone balony. W momencie wzniesienia oprawy za sektorami rozbrzmiewały wystrzały pirotechniki i zaczął unosić się dym.
Z naszej strony dobry doping w drugiej połowie, zwłaszcza po bramce w końcówce spotkania. Na płocie zawisły trzy flagi: „Kubeł”, „Braterstwo”, „Niedźwiadek” oraz transparenty – dla Michała (wracaj do zdrowia brachu!), ADAŚ PDW oraz skierowany do planowanej przez miasto inwestycji „NASZA TOŻSAMOŚĆ, NASZA KULTURA – NIE DLA SKWERU SZMULA”.