Dzień Dziecka 2010


Jak wszystkim wiadomo, 01.06 obchodzimy Dzień Dziecka. Te święto szczęśliwie nałożyło się z datą meczu GieKSy z Sandecją przy Bukowej. Cała GieKSa, w tym także i my, przystępuje do przygotowania się do tego dnia. Dogadujemy się organizacyjnie z panią Marysią, która już nie pierwszy raz nam pomaga i tak za pośrednictwem niej dzieciaki mogły odbierać już tydzień przed meczem darmowe bilety na mecz w jej barze -”Marysieńka”. Każde dziecko, które przychodziło po bilet dostawało także kalendarzyki, vlepki i plan lekcji z symbolami GKS-u. Wg pani Marysi przez ten tydzień drzwi do „Marysieńki” nie zamykały się nawet na chwile, rozdaliśmy ok 350 planów lekcji, 200 kalendarzyków i co jest naszym największym sukcesem… ponad 400 biletów.
Od naszych małych pośredników dowiadujemy się, że wiele dzieci wybiera się z rodzicami na ten mecz ale tez organizują sobie sami zbiórkę. Postanowiliśmy akurat te dzieciaki szczególnie potraktować i również meldujemy się na tej zbiórce. Rozdajemy 30 koszulek, smyczki pozytywne emocje, zestawy vlepek i słodkie poczęstunki. Piosenek nie musimy ich uczyć, gdyż są prowadzeni przez kilku małolatów, którzy już od dłuższego czasu bywają przy Bukowej i są rozpoznawalni wśród kibiców.
Przyszłe pokolenie GzG ruszyło ze śpiewem na ustach w stronę przystanku. Na meczu dzieciaki, które same wyruszyły na stadion meldują się tradycyjnie na Blaszoku na sektorze B1. Zaopatrujemy dzieci w napoje by nie zaschło im w gardle i pokazujemy jak powinien wyglądać głośny, kulturalny doping. Ciężko nam określić, ile tak naprawdę młodych GieKSiarzy z Giszowca w ten dzień odwiedziło Bukową, ale rachujemy, że na pewno ponad 100.
Wiemy też, że nie wszystkich rodzice puścili na mecz z różnych powodów, ale już na pewno wiedzą, że w Katowicach kibicuje się GieKSie!