FC Baník Ostrava 0-0 SK Sigma Olomouc

14.12.2018, piątek

Relacja GieKSiarza

Mimo ujemnej temperatury oraz telewizyjnej transmisji na ostatnim spotkaniu Banika pojawiło się 6259 widzów. Na meczu przeprowadzono zbiórkę na fanów którzy przebywają za kratkami, do której dorzucili się również zawodnicy Banika. Ładny gest z ich strony, który symbolizuje więź miedzy piłkarzami, a kibicami. Na stadionie pojawili się również fani Sigmy w ok. 100 osób, z kilkoma małymi flagami i jedną dużą „ULTRAS SIGMA”. Spodziewaliśmy się że razem z nimi pojawią się fani z Jastrzębia, gdyż nasza liga nie gra, a już ostatnio pojawili się na meczu w Ołomuńcu z praską drużyną. Niestety jeśli byli to w znikomej ilości. Co do gości to trzeba również wspomnieć że poza dopingiem odpalili trochę petard i świec dymnych.


Co do Chacharów to prowadzą dobry doping przez całe spotkanie. Nie zabrakło tez przyśpiewek w świątecznym klimacie. W pierwszej połowie u dołu prezentują transy na kij oraz u góry małe flagowisko w barwach. Poza tym prezentują transparent odnoszący się do ponownego zainstalowania siatki bezpieczeństwa nad sektorem gości oraz spontanicznie płonie kilka rac i świec dymnych. Fani GieKSy obecni w ok. 20 głów (4 osoby z GzG).
Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, jednak po jesieni Banik zajmuje 3 miejsce w tabeli, co pozwala mieć nadzieje na europejskie puchary.