FC Baník Ostrava 0-1 FC Viktoria Plzeň

13.02.2024, wtorek 18:00 – widzów 7717

Relacja Banika

Po strasznym występie na ostanim wyjeździe, Baník gościł Viktorkę z Pilzna dzień przed Walentynkami. Dobry nastrój mogła poprawić poranna wiadomość, że miasto bada, czy uda się przywrócić Baníka na Bazaly. Wszystko powinno być jasne w kwietniu. Kluby wraz z LFA ustaliły, że przełożony mecz rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:00. Kocioł w związku z odbyciem kary za wielokrotne i nadmierne użycie materiałów pirotechnicznych został na ten mecz przeniesiony do sektorów D5 i D6, sektor młodych fanatyków został przeniesiony do sektora D2. W zamkniętych sektorach D3 i D4 przy użyciu tektury wykonano napis „TO JEST ROZWIĄZANIE?”, a pod sektorem zawieszono baner „CAŁE LFA, BANDA… ZAWSZE WIESZ :) ”.
To pozdrowienie skierowane do kierownictwa ligi, również rozpoczęło spotkanie. Podczas tego meczu kocioł został udekorowany 5 powiewającymi flagami, w tym: „ZAWSZE Z WAMI, CHULIGANI” i „BAZALY”. Doping stał na wysokim poziomie, ale zdarzały się też słabsze momenty, niektórzy członkowie kotła nadal ciężko oddychali po sobotnim 24-godzinnym wypadzie.
Ultras Baník nie przygotował na ten mecz żadnej oprawy, więc młody sektor Chachar wziął na swoje barki odpowiedzialność, która wyszła z warsztatów ZŠ Ostrčilovej.
Na boisku musieliśmy uznać wyższość rywala i ponieść dotkliwą porażkę 0:1. Po ostatnim gwizdku od razu opuszczamy stadion, bez podziękowań za grę.
Na tym meczu GieKSa wspiera nas w 9 osób, a przyjezdni pojawili się w 22 osoby z jedną flagą.

FOTOGALERIA: chachari.cz