FC Baník Ostrava 0-2 SK Slavia Praga

25.04.2023, wtorek 19:30 – widzów 9651

Relacja Banika

Slavia Praga została wylosowana w ostatnim meczu u siebie w sezonie zasadniczym. Atrakcyjny przeciwnik przyciągnął na trybuny 9651 widzów i to mimo nieatrakcyjnego terminu, jakim jest późny wtorkowy wieczór. Dla Chacharów był to hit wiosny, co oznaczało wielogodzinne przygotowania. Na meczu ogłoszono kilka apeli m.in.  „każdy z szalikiem”, co prawie się powiodło w 100% i doskonale prezentowało na trybunach. Powtarzanie jest matką mądrości, a szalik jest integralną częścią kultury kibicowskiej.

W pierwszej połowie duża sektorówka, przedstawiająca znanego księdza Otíka z filmu Słońce, siano… przeleciała nad głowami z wyraźną myślą: „PRZEGRALI SEZON, ZNISZCZYLI AMBICJĘ!”. Pod plandeką widniał jeszcze napis: „Ty też to widzisz, Václav? Daj spokój, z tym materiałem w klubie nie możesz postawić stopy w Europie!”. Być może Václav to zauważył i pomyślał o tym, co Chacharowie mieli na myśli. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0 na boisku. Na drugą połowę Chacharowie przygotowali kolejną prezentację, w której ponownie pojawia się kolejny przekaz ze wspomnianego już filmu, a pod kociołkiem napis: „Wasza Wysokość, ŚWIECISZ!” (VELEBNOSTI, VY SVÍTÍTE!), przy czym ekipa pirotechniczna Chacharów bierze się do roboty i duża liczba rac rozświetla trzy sektory w kotle. W tym czasie płonie kilka szmat Slavii na poręczy. Tymczasem na boisku zmienił się wynik, Baník szybko stracił dwie bramki. Nie zmieniło to jednak nastrojów na trybunach i Chacharowie bawią się dalej. Po odliczaniu „10, 9, 8…” setki konfetti lecą w stronę pola gry. Mecz kończy się porażką Banika, ale tym razem zawodnicy nie spisali się tak źle, bo widać było zaangażowanie. Szkoda tylko straty tak potrzebnych punktów.

Na meczu wspierało nas około 200 przyjaciół z GieKSy, mniejsza grupa ze Spartaka Trnava i 30 osób z ROW Rybnik – Dziękujemy! Nie próżnował również sektor Young Chachar, gdzie tym razem zgromadziła się naprawdę liczna grupa naszych obserwujących. Kibicować przybyli młodzi piłkarze z Vigantic, Staré Bělé, FC Tatran Prešov, NH Ostrava, ale także dzieci z Frýdku-Místku. W pierwszej połowie młodzi wyciągnęli transparent „Vigantice kibicuje Baníkowi”, a konfetti z kolorowego papieru zapewniło kolejny pokaz. Na zakończenie meczu młodzi Chacharowie otrzymali zimne ognie, które w 80. minucie rozświetliły ich sektor.

Coś do gości to we wtorek przyjechali autobusem do Ostrawy. Było ich około dwustu z dwoma flagami: Tribuna Sever i RWD. W drugiej połowie rozpostarli sektorówkę nad całym sektorem z nieudanym wizerunkiem Dartha Vadera z napisem: „UWAŻAJCIE, ŻEBYŚCIE NIE UDUSIĆ SIĘ WASZYM PRAGNIENIEM MOCY CHACHARZY” (POZOR AŤ SE NEUDAVÍTE TOUHOU PO MOCI CHACHAŘI), uzupełnioną odpalonymi racami. To była reakcja na naszą choreografię z ostatniego meczu między nami w Edenie. Wokalnie praktycznie nie słyszalni, jedynie po bramkach i po meczu.

Tak więc po 29. kolejce Baník jest na 11. miejscu, czyli w grupie do utrzymania… Ale jeszcze czeka nas jeden mecz sezonu zasadniczego, więc w niedzielę wszyscy na biało w stronę Ołomuńca!

Giszowiec obecny w 10 osób.

FOTOGALERIA: chachari.cz

FOTOGALERIA: supporters.cz