FC Baník Ostrava 1-0 SK Sigma Olomouc

19.02.2022, sobota 15:00 – widzów 6151

Relacja Banika

Po ponad dwóch latach gdzie widownie ograniczano bzdurnymi restrykcjami covidowymi, dopuszczono w końcu na trybuny większą ilość publiki, nie patrząc na szczepienia i inne bzdety. W ten sposób w sobotę możliwe było zajęcie 50% miejsc przeznaczonych dla widowni, co wpłynęło pozytywnie na frekwencję.

W kotle powiewa tego dnia 6 dużych flag na kij, a na płocie debiutują aż cztery nowe płótna: na 100-lecie FCB – 1922-2022 Horníky byl Baník založen, FC Vratimov – Horní Datyně, FC Orlová oraz śp. Lenny, dla fana który odszedł do „sektora niebo” dwa lata temu. Doping dobry, lecz po takiej przerwie można było spodziewać się lepszej jakości decybeli.

W drugiej połowie Chachary prezentują transparent będący odpowiedzią na nowo zatwierdzoną ustawę o używaniu pirotechniki „Zákon sice posvěcen, v Ostravě však beze změn!” (prawo niby poświęcone, ale niezmienione w Ostrawie), do czego odpalono masę rac i tym podobnych środków. Pamiętano również o fanach którzy dostali nieproporcjonalne wyroki za zdobycie flag Opawy.

Co do gości to zjawili się w niecałe 40 głów. Wywiesili kilka flag, odpalili drobne piro i starali się dopingować swoją drużynę.

Na tym meczu obecnych 15 fanów GieKSy.

FOTOGALERIA: chachari.cz