FC Baník Ostrava 1-1 FC Slovan Liberec

05.03.2022, sobota 18:00 – widzów 6249

Relacja Banika

Po długim czasie rząd czeski postanowi wpuścić na stadiony wszystkich bez wyjątku, co docenili aktywni kibice, ponieważ w piłkę nożną należy grać głównie dla kibiców, a nie dla pustych trybun. Choć dopuszczono nawet pełną pojemność stadionu, to kompletu nikt się nie spodziewał. Oczekiwano jednak bardziej przyzwoitej liczby widzów niż 6429. Nie tłumaczy tego nawet aura pogodowa, z temperaturą bliską zera.

Dzięki stowarzyszeniu Baník Baníku przed meczem odbyła się zbiórka dla Ukrainy, która jest ogarnięta wojna przez najazd Federacji Rosyjskiej. Zebrano dużą kwotę 181 495 CZK plus oczywiście dużo środków medycznych. Warto zaznaczyć że w dużym stopniu, w zbiórce uczestniczyli także zawodnicy i pracownicy klubu.

Na tym meczu swoją premierę miała replika flagi „Bazal”, która aby idealnie pasowała do naszego oflagowania została przeprojektowana do wysokości pozostałych naszych flag. Całkiem solidnie napełniony kocioł od samego początku mobilizował piłkarzy do ataku, a atmosfera, w szczególności na początku była naprawdę dobra. Pomogli tez piłkarze którzy dawali z siebie wszystko, zwłaszcza przez pierwsze 30 minut gdzie zdobyli prowadzenie. Niestety potem oddali inicjatywę gościom, którzy zdołali w drugiej połowie wyrównać. Na szczęście, nie licząc kilku momentów, kibice przez cały mecz utrzymywali swoje standardy w kotle, gdzie entuzjazm z możliwości uczestnictwa w piłkarskich spotkaniach bez testów i szczepień był wyczuwalny na odległość.

W drugiej połowie nasi piromani zdetonowali duży ładunek materiałów pirotechnicznych, a konkretnie 40 białych rac, 40 OW i stroboskopy. Co spowodowało że powietrze w Ostrawie było znów widoczne. To wszystko w połączniu z pasami folii, dużymi i małymi flagami, dało znakomity efekt. Tego dnia wspierało nas ok. 25 GieKSiarzy.

Goście pojawili się w ok. 20 osób z kilkoma małymi flagami.

FOTOGALERIA: chachari.cz