FC Baník Ostrava 1-1 FK Pardubice

07.10.2023, sobota 18:00 – widzów 9108

Relacja Banika

W pierwszą sobotę października w Vitkovicach przyszło sie nam zmierzyć z ekipą ze wschodnich Czech, a konkretnie z Pardubic.
Po poprzedniej dobrej serii naszych piłkarzy, można było spodziewać się wyższej frekwencji, która być może po dłuższym czasie przekroczy granicę 10 tysięcy widzów. Ostateczne liczba publiczności wyniosła 9108, w tym ok. 25 kibiców GieKSy – dzięki!.
Widok wypełnionych sektorów „B” skłonił ostrawskich malarzy do wyciągnięcia z archiwalnego magazynu choreografii, która powinna była ujrzeć światło dzienne przed covidem, na mecz z Pilznem. Niestety, wrzucono wówczas w to widły i dlatego pokaz ten musiał poczekać na swoją premierę aż tyle czasu. W 10. minucie malowana plandeka przechodzi nad głowami kibiców bezpośrednio na trybunach „B”, w samym centrum z chacharem, za którym ukryty jest najpiękniejszy znak ze wszystkich – herb Banika. Oprawę opisano dwoma wersami „BIAŁE SERCE, NIEBIESKA KREW – TO POBUDZA NASZ OSTRAWSKI GNIEW”, a całość dopełniły białe i niebieskie chorągiewki, co dało bardzo ładny efekt.
W pierwszej połowie doping zależny jest od wydarzeń na boisku, kiedy nasi piłkarze nie dają z siebie wszystkiego i przegrywają 1:0, ale to nie może być powód, że my na trybunach też się wkurzamy!!!
Inaczej Banik zaczął drugą połowę, kiedy szybko udało nam się wyrównać i do końca meczu wyraźnie przewyższaliśmy rywali. Miało to również wpływ na jakość dopingu, gdzie cały stadion wokalnie pchał zawodników w biało-niebieskich koszulkach do zdobycia 3 punktów. Ostatecznie tak się nie dzieje i koniec jest polubowny 1:1.
Kibice przyjezdnych przybywali jak palce u jednej ręki i przywieźli ze sobą kilka flag, czasem wyglądało to tak, jakby chcieli się przyłączyć do wiwatów.