FC Baník Ostrava 1-2 1. FC Slovácko

16.10.2021, sobota 16:00 – widzów 7713

Relacja GieKSiarza

Korzystając z możliwości odwiedzin naszych braci w Ostrawie, 20 GieKSiarzy decyduje się jeszcze przed wieczorny meczem na Bukowej, wesprzeć Banikowców na ich meczu ze Slovacko. Chachary prezentują kilka choreografii w dziecięcym sektorze, gdzie nawiązano również do przyjaźni z GieKSą. Nad transparentem powiewają balony w kształcie dat powstania obu zaprzyjaźnionych klubów. Ponadto prezentowane są transy na kij z herbami FCB, które przygotowali najmłodsi, flagowisko, oraz rozciągnięto sektorówkę z postaciami z znanej czeskiej kreskówki „Bajki z mchu i paproci”. Na sektorówka nawiązała do 25-letniej przyjaźni GieKSy i Banika.
Główna prezentacja fanów Banika została poświęcona zmarłemu w 2006 roku fanatykowi. U dołu sektora powieszono flagę replikę „FC BANIK OSTRAVA CHACHAR JUNIORS” przewieszone żałobną szarfą, bo do tej grupy należał ów kibic zanim zasiadł w „sektorze niebo”. Oryginalna flaga spoczęła razem z nim. Na trybunie, w centralnej części znalazła się jego podobizna, opisana transparentami „PETR „ČALIK” NIEZAPOMNIMY”, co zostało dopełnione czarnymi foliami oraz odpalonymi czarnymi świecami dymnymi i racami. Co ciekawe na meczu obecna była rodzina upamiętnionego fana.
Banik również pamiętał o fanatyku z Witosa, który niedawno pożegnał się z ziemskim życiem i wywiesił w centralnej części kotła transparent „ŚP. GIGI”, który następnie pojechał na Bukową.
Chachary prowadzą dobry doping przez cały mecz, machając dodatkowo kilkoma dużymi flagami na kij. dobrze wyglądała również ilość posiadanych szali.
Warto również wspomnieć o przyjezdnych, którzy dotarli transportem kołowym w sile ok. 200 osób. Dobrze dopingują oraz prezentują sektorówkę w barwach oraz odpalają trochę pirotechniki.

Giszowiec obecny w 2 osoby.

FOTOGALERIA: chachari.cz