FC Baník Ostrava 1-2 FK Jablonec

11.02.2023, sobota 15:00 – widzów 5405

Relacja Banika

Pierwszy mecz w Vitkovicach w 2023 roku zespół Banika rozegrał z Jabloncem. Po kanonadzie bramkowej w Teplicach również spodziewano się spokojnego przebiegu tego meczu, bo Jablonec (podobnie jak Teplice) zajmuje w obecnym sezonie dno tabeli. Jednak nasi zawodnicy i tak potrafią wszystkich zaskoczyć! Mimo ponad 70% posiadania piłki, jednego strzału za drugim i tego, że zawodnicy w białych koszulkach zdobyli dwie bramki, Jablonec po końcowym gwizdku wywalczył trzy punkty w tabeli. Klím strzelił pierwszego gola w meczu, ale niestety trafił do własnej bramki. W drugiej połowie Jablonec również dołożył bramkę i dopiero Plavšič poprawił wynik na 1:2.
Na trybunach ​​większości w młynie wbiła sobie do głów, że przy tak złej pogodzie ubieramy się na czarno lub przynajmniej w ciemnym kolorze i zawsze w szaliku. To naprawdę dobrze wygląda. Łącznie 5405 kibiców zdecydowało się wesprzeć Banik w ten mroźny dzień. Rozumiem, że jest zimno lub że gra naszych piłkarzy nie zbyt cieszy oczy, ale z drugiej strony jesteśmy trzecim co do wielkości miastem w kraju, w internecie aż roi się od „U nas najlepsi”, „Zawsze z wami „itd. Jednak według zapełnienia trybun to raczej tak nie wygląda.
Sektor dziecięcy znów działał, teraz ozdobiony nową, ręcznie wykonaną flagą „MLADÍ CHACHAŘI” z godłem i twarzą małego łobuza po bokach. Na polecenie ultrasek, dzieci dopingowały przez cały mecz, zaprezentowano również transparenty „ZŠ ​​JANA ŠOUPAL FANS BÁNIK OSTRAVA”, które dzieci ze wspomnianej szkoły namalowały w ramach dyskusji z zawodnikami pierwszej drużyny . Jest to łącznik między działalnością trybun i szkół, a także zapowiedzią przyszłych działań.
Nie było to jednak jedyne wizualne wydarzenie na trybunach, którego byliśmy świadkami w tym meczu. CHACHARFLIX wypuścił długo oczekiwany hit „ULTRAS – PYRO i CHILL” Nawet młoda para siedząca wygodnie na niebieskiej kanapie nie przegapiła premiery. Aby dodać klimatu i odpowiednio wciągnąć w ten piękny seans, odpalono stroboskopy, świece dymne i białe ognie, a także wystrzelono konfetti. Pomiędzy parą, a ekranem trybyny wypełniono niebieską błyszczącą folią. Po obejrzeniu krytycy ocenili występy pirotechników na 11/10.
W poprzednich dniach ukazał się nowy hymn „Świętuje cała Ostrawa”. Aby dać fanom najlepszą szansę nauczenia się słów i melodii, tym razem nie tylko zaprezentowaliśmy słowa, ale wszystko nagraliśmy i stworzyliśmy plik audio. Niestety, ze względu na wydarzenia na boisku nie było co świętować, więc pod koniec meczu nastąpiła zmiana słów z „Świętujemy całą Ostrawą” na „Nasraná je Ostrava” i z „wygrana” na „ przegrywający”. Miejmy nadzieję, że w kolejnych kolejkach będzie więcej okazji do korzystania z pierwszej, radośniejszej wersji…
Do Ostrawy przyjechało też trzynastu zielono-białych fanów, którzy wspierali swój zespół. Jeden z gości był tak hojny i tak zadowolony z wyjazdu, że dał nam nawet swój szalik na pamiątkę – dzięki! Szal ten zawisł w kotle w towarzystwie odpowiednich flag CHzB.

Na meczu obecnych ok. 15 fanów GieKSy.

FOTOGALERIA: chachari.cz

FOTOGALERIA: supporters.cz

FILM: 11.02.2023 Banik Ostrava – FK Jablonec