FC Baník Ostrava 1-2 FK Teplice

20.08.2022, sobota 16:00 – widzów 6008

Relacja Banika

Nieatrakcyjny przeciwnik oraz deszczowa pogoda, to czynniki które nie przyciągają zbyt dużej widowni. Mimo to na trybunach zameldowało się 6008 kibiców, w tym także 6 fanów gości którzy jedynie ogladlai mecz.
W kotle oprócz klasycznych flag, na ogrodzeniu, wisi też mniejsza, przywieziona przez fanatyków GieKSy – szczerbOFFski, która wisi przez cały mecz. GieKSiarze na ty meczu wspierali nas w 20 głów.
Po pierwszym gwizdku ruszamy z dopingiem, która mimo przerzedzonego kotła należała do lepszych. Jak niestety stało się w zwyczaju, to, co dzieje się na boisku, znajduje odzwierciedlenie w tym, co dzieje się na widowni. Teplice wkrótce przejmują inicjatywę, a wiwaty zaczynają cichnąć. W 20 minucie przyszedł czas na oprawę. Na sektorach D3 i D4, wyciągamy głównie machajki w trzech odcieniach niebieskiego, które uzupełniło tez kilka innych flag i transparentów na kiju. Podczas prezentacji śpiewamy hymn, a nasi zawodnicy wyrównują jeszcze przed przerwą.
W drugiej połowie meczu jakość dopingu znów spadła, a po drugim celnym trafieniu gości, większość całkowicie zrezygnowała z wokalnego wsparcia. Przez chwilę pojawia się ostra krytyka ze strony młynowego, dzięki czemu na kilka ostatnich minut kocioł ożył, a atmosfera wzrasta o 100%. Wynik meczu się nie zmienił już do końca i zamiast podziękowania piłkarzom do szatni towarzyszą im gwizdy i okrzyki „Chcemy Banika!”. Poza tym podczas tego spotkania prezentujemy transparenty, mobilizujące na następny wyjazd  “NEBUĎTE ZA PITOMCE – VYJEĎTE DO JABLONCE!”.

FOTOGALERIA: chachari.cz