FC Baník Ostrava 2-0 Bohemians Praga 1905

08.12.2018, sobota

Relacja GieKSiarza

Na tym meczu zaplanowano obchody dziesięciolecia grupy „Chachaři” (Chachary), które świętowało 8421 widzów. Byli też nieproszeni goście, w ok. 100 głów z 6 flagami. Chociaż Kangury dopingowały, to nie byli w ogóle słyszalni. Siódma flaga przyjezdnych pojawiła się w młynie Banika. Było to płótno które zostało zdobyte podczas ostatniej wizyty FCB na „Bohemce”.
Jak na urodziny przystało nie mogło zabraknąć opraw. Na pierwszy rzut idzie choreografia nawiązująca do legendarnego stadionu Bazaly, a mianowicie do ówczesnego sektora młynowego: „SEKTOR „V1″ -  TADY VŠE ZAČALO” („SEKTOR „V1″ – TUTAJ WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO”). Dodatkowo użyto przy tym srebrnych i niebieskich sreberek oraz mniejszych sektorówek stylizowanych na maszty oświetleniowe. Kolejna prezentacja która ukazała się w I połowie to sektorówka z logiem 10-lecia grupy „Chachaři” na tle niebieskich foli, okraszana transem „Deset let fanatismu!” (Dziesięć lat fanatyzmu!) i odpalonymi racami po bokach.
W drugiej połowie doping dużo lepszy, w skutek strzelonych bramek dla Banika. Chachary ultrasują po raz trzeci. Na płocie pojawia się transparent „…A DALŠÍCH 10 LET SE STEJNÝM ZÁPALEM!” (… i kolejne 10 lat z takim samym zapałem!), a następnie zostaje odpalona masa różnorodnej pirotechniki. Machano przy tym trzema dużymi flagami na kij. Na koniec rzucono jeszcze serpentyny.

Fani GieKSy obecni w ok. 15 głów.

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net

FOTOGALERIA: stadionowioprawcy.net (2)