FC Baník Ostrava 2-1 FC Viktoria Plzeň

16.04.2023, niedziela 19:00 – widzów 7100

Relacja Banika

Niedzielne spotkanie o godzinie 19:00 przyciągnęło na trybuny w Vítkovicach 7150 widzów, co było miłym zaskoczeniem, przy tak niestandardowym terminie. Zanim kocioł rozpoczął doping, młynowy musiał rozdać kilka ustnych nagan, dla osób które przychodzą do młyna i zamiast stać oraz dopingować, maja inne zajęcia. Takie osoby niech po prostu się nie pokazują w sektorze dopingowym i niech idą gdzie indziej.
Jednak gdy doping rozpoczął się od hymnu, jego głośność sugerowała że dzisiejsze wsparcie będzie na wysokim poziomie. I tak tez było! W kotle panowała bardzo dobra atmosfera, a moc decybeli tylko rosła, czemu towarzyszyła szybko strzelona bramka dla Banika. Odpalono tez pirotechnikę w górniczych barwach w asyście flag na masztach.
W drugiej połowie Banik zdobył kolejne dwie bramki, choć jednej nie uznał arbiter. Na stadionie wśród kibiców euforia, która wzmocniła doping już do końca meczu. Odbył się też drugi pokaz pirotechniczny, tym razem w klubowych barwach, w towarzystwie machajek. W sektorze dla najmłodszych pojawiły się za to balony w odpowiedniej kolorystyce.
Goście przyjechali w ok. 50 głów i mieli na wyposażeniu kilka flag. Kompletnie nie słyszalni.
Po meczy piłkarze Banika cieszyli się dawno niewidzianą owacją zgromadzonych widzów, którzy krzyczeli „TO JEST BANIK!”.

Fani GieKSy obecni tego dnia w Ostrawie w ok. 30 osób, w tym 2 z Giszowca.

FOTOGALERIA: chachari.cz