FC Baník Ostrava 2-1 FK Teplice

21.05.2023, niedziela 15:00 – widzów 6195

Relacja Banika

Na niedzielnym meczu w ramach nadbudowy pojawiło się 6195 widzów, w tym około trzydziestu sympatyków Teplic.
W trakcie pierwszej połowy nad naszymi głowami przesuwa się sektorówka z postacią Bazalbuba pośrodku, oraz orła śląskiego i herbu Banika po bokach. Duże flagi na kijach uzupełniały choreografię z boków, w tym nowa malowana flaga z napisem „PRYČ S NADSTAVBOU” zalicza debiut.
Po zdobyciu pierwszego gola jakość dopingu podniosła się na wyższy poziom, ale ostatecznie bramka nie została uznana po obejrzeniu VAR przez sędziego. Pozostało więc tylko wierzyć, że po powrocie zawodników na murawę, wynik meczu ulegnie poprawie.
W drugiej połowie ponownie wywiesiliśmy baner z napisem „PRYČ S NADSTAVBOU!” (Precz z nadbudową), poprzez który wyrażamy swoją opinię na temat tego wynalazku. Po przeciwnej stronie stadionu nie było zbyt wiele do zobaczenia. Goście bez oprawy z dwoma flagami. A co do dopingu, to z ich strony było słychać kilka okrzyków w naszych przestojach.
W drugiej połowie zdobyliśmy wreszcie bramkę, a wraz z nią emocje i doping weszły na wyższy poziom. Pod naciskiem graczy zagrano też nową przyśpiewkę, którą odśpiewano w dość przyzwoitym tonie. Mecz zakończył się zwycięstwem Banika 2:1, za co po ostatnim gwizdku dziękowano drużynie.

Na tym meczu Banik wspiera 15 osób z GieKSy.

FOTOGALERIA: chachari.cz