FC Baník Ostrava 4-0 FC Zbrojovka Brno

06.05.2023, sobota 15:00 – widzów 6117

Relacja Banika

Skończyła się zasadnicza część ligi i rozpoczęła „ukochana” nadbudowa (coś w stylu fazy play off, która zgodnie z oczekiwaniami  nie wzbudziło dużego zainteresowania kibiców. Pogoda dopisała w ostatniej chwili i mimo tego, że czekaliśmy chyba na najatrakcyjniejszy dla kibiców mecz kolejki, to na w połowie pustym stadionie w Vítkovicach, powitaliśmy tylko około pięćdziesięciu kibiców Zbrojovki Brno.
W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy niebieską sektorówkę z białym napisem BANÍK OSTRAVA, co zostało podkreślone banerem na płocie z napisem „NIETYKALNA WIARA” („NEDOTKNUTELNÁ VÍRA”). Całość choreografii dopełniły niebiesko-białe machajki, pomiędzy którymi zespół pirotechniczny rozpalił żółte ognie, czerwone race i niebieskie dymy. Mimo słabego startu, jeśli chodzi o nasze wsparcie wokalne, wraz z rosnącą liczbą bramek, które Banik trafiał przeciwnikowi, jego jakość zaczęła stopniowo rosnąć. Pod koniec pierwszej połowy, możemy już mówić o dopingu, którego się nie można wstydzić.
W drugiej połowie wystawiliśmy transparent z napisem „PRECZ Z NADBUDOWĄ” (PRYČ S NADSTAVBOU), wyrażając naszą opinię na temat całej tej farsy.
Po przeciwnej stronie stadionu nie było zbyt wiele do zobaczenia z optycznego punktu widzenia, ale kibice gości i tak dobrze się bawili. Rozebrani do połowy pasa tańczyli i robili pociąg po sektorze (w niektórych momentach nawet poza nim). Jeśli chodzi o doping, to praktycznie nie było ich słychać. Goście opuszczają swój sektor jeszcze przed końcowym gwizdkiem, więc żegnamy się z nimi okrzykiem „Dokąd idziecie? Hej ku*wy, dokąd idziecie?”. Po końcowym gwizdku na tablicy świetlnej widnieje wynik 4:0, a my możemy spokojnie opuścić Vítkovice stadion i iść świętować zwycięstwo. Tego dnia z nami ok. 15 fanów z Katowic – dzięki!

FOTOGALERIA: chachari.cz

FOTOGALERIA: supporters.cz