FC Baník Ostrava 4-1 FK Teplice

31.03.2024, niedziela 15:00 – widzów 9440

Relacja GieKSiarza

Coś co u nas jest nie możliwe, stało się faktem u naszych południowych sąsiadów u których liga toczy swoje rozgrywki nawet w Wielkanoc. W ten o to sposób do Ostrawy wyruszyło ok. 15 Gieksiarzy, by świętować ten dzień razem z naszymi czeskimi braćmi. Na ten mecz zarząd klubu przygotował kilka niespodzianek, szczególnie dla najmłodszych, którzy do 15 roku życia mieli darmowy wstęp, a w strefie „Młodego Chachara” mogli malować pisanki. Ogólnie tego dnia najmłodsze pokolenie Banika zaprezentowało się świetnie, pod wodzą FC Vratimov (Racimów), zaprezentowano oprawę pt. „Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Młody Vratimov”, co zostało uzupełnione herbem FCB w towarzystwie dwóch pisanek umieszczonych na transparentach na kij. Poza tym cały sektor wyposażony był w różnokolorowe balony, co mogło przypominać wielkanocny koszyk z pomalowanymi jajkami.
Nie zabrakło też atrakcji dla starszych, ponieważ klub postanowił obniżyć cenę piwa o 3kc za każdą strzelona bramkę, a trochę ich wpadło ku uciesze fanów Banika, którzy nieśli swą drużynę do zwycięstwa głośnym dopingiem. W kotle, w II części spotkania, fanatycy Banika prezentują biało-niebieskie machajki, a po meczu długo dziękują drużynie za zwycięstwo 4:1.
Co do gości to przyjechali w 67 osób z 4 flagami. Starali się dopingować cały mecz, lecz nie mieli szans przebicia się ze swoim wokalem.