FC Slovácko 2-2 FC Baník Ostrava

28.09.2013, sobota

Korzystając z wolnej soboty postanowiliśmy wspomóc przyjaciół z Czech na wyjazdowym spotkaniu z FC Slovacko. Do Ostravy każdy dociera na swój sposób, niektórzy są już tam wcześniej, inni dopiero dojeżdżają na zbiórkę na Svinovie. Tym razem na mecz Banika wybrało się ok 20 kiboli z Katowic, w tym 5 osób z GzG.

Podróż do niedalekiego (2h pociągiem) Starego Miasta mija głównie na umacnianiu zgody. Na miejscu zwiedzamy trochę okolice i kierujemy się powoli w stronę stadionu. Kibice z Ostravy poza sektorem gości zasiedli też na dwóch równoległych trybunach, gdzie przez nikogo niepokojeni wywiesili nawet swoją flagę. Łącznie Banik pojawił sie w 565 osób na tym wyjeździe. Chociaż liczebność młyna gospodarzy była o połowę mniejsza niż przybyszy z Ostravy to pod względem ultras zaprezentowali się bardzo dobrze pokazując kilka opraw. Banik na ten mecz również przygotował oprawę składającą się z kartoniady, pasów materiału i sektorówki. Następnie zostaje odpalone trochę pirotechniki z czego część ląduje na murawie.

Jeśli chodzi o wydarzenia na boisku to Banik prowadził (0-1), następnie przegrywał (2-1) by ostatecznie zremisować (2-2) z rywalem. Jednak przy ostatniej grze Banika warto się cieszyć ze zdobytego punktu.

foto: http://www.chachari.cz/galerie.php?kategorie=Banik_A/09__Sezona_13_14/13_09_28_Slovacko_Banik_2_2