Finał PP: Śląsk Wrocław 0-0 k.4-3 GKS Katowice

24.06.1987, Opole

W ubiegły weekend dopiero co nasze drużyny miały okazje się zmierzyć o ligowe punkty i miejsce na podium (wygrał GKS i pierwszy raz w historii zdobył medal mistrzostw Polski), jednak teraz stawka była o wiele wyższa, gdyż w środę rozgrywaliśmy Finał Pucharu Polski. Fakt że rok wcześniej GKS zdobył to trofeum gromiąc Górnika Zabrze 4:1 na Stadionie Śląskim tylko wzmagał nasz apetyt na powtórzenie tego sukcesu.

Mecz Finałowy jak nakazywały przepisy musiał odbyć się w połowie drogi, i w ten sposób padło na stadion Odry Opole. Do Opola dociera ok. 1500-2000 fanów z Bukowej. Katowiczanie podróżowali pociągiem specjalnym i kopalnianymi autobusami. Warto zaznaczyć że w tamtym czasie fanów z Oporowskiej i Bukowej łączyła zgoda, jednak po tym meczu stosunki obu ekip zaczęły się pogarszać i parę miesięcy później sztama padła. Jednak po rozstrzygnięciu finału 5000 kibiców Śląska pozdrawiało Gieksiarzy skandując „GieKaeS też przyjacielem Wrocławia jest…” co spotkało się z taką samą odpowiedzią fanów z Bukowej.

Finał po regulaminowym czasie gry nie wyłonił zwycięzcy, a nawet nie padła żadna bramka. Niestety w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Wrocławia wynikiem 4:3 i to oni zdobyli tegoroczny (1986/87) Puchar Polski.

FILM: finał PP 24.06.1987 Śląsk Wrocław – GKS Katowice od 26:10 min

FILM: 24.06.1987 Finał PP: Śląsk Wrocław – GKS Katowice RZUTY KARNE