HOKEJ: Finały Play Off: GKS Tychy 4-1 KH GKS Katowice

GKS Tychy 5-0 KH GKS Katowice 21.03.2018
GKS Tychy 6-0 KH GKS Katowice 22.03.2018

Tyscy fani wypełnili hale zasiadając w komplecie podczas wszystkich meczów finałowych. Wywiesili kilka flag oraz transparent mobilizujący na derby z Ruchem. Często podkreślali swoją nienawiść do Katowic oraz dodatkowo po strzelonej bramce z głośników słychać było uszczypliwą piosenkę dla rywali ze stolicy województwa.

KH GKS Katowice 3-4 GKS Tychy 25.03.2018
KH GKS Katowice 5-2 GKS Tychy 26.03.2018

Finały w Katowicach cieszyły się takim zainteresowaniem że bilety znikały w ekspresowym tempie. Kolejki do „Blaszoka” (sklep kibica w centrum miasta) ustawiały się na długo przed otwarciem. Dla wielu zabrakło biletów i pozostało im tylko zasiąść przed TV. Szczęśliwcy którym udało się nabyć wejściówki stworzyli niepowtarzalną atmosferę. Głośne „Oleoleoleole Katowice…” wielokrotnie niosło się po Satelicie. W młynie znów zawisła flaga „PSEUDOKIBICE”, a fani nagradzali hokeistów nawet gdy odnosili porażki. Dodatkowo w ripoście za mecze w Tychach, podczas gdy zawodnik gości musiał zasiąść na ławce kar, z głośników leciała uszczypliwa piosenka dla „dzbanów”. Warto zaznaczyć że uhonorowano też najwybitniejszych w historii katowickich hokeistów którzy zdobywali tytuły mistrzowskie: Andrzej Fonfara, Janusz Świerc, Maksymilian Lebek, Henryk Reguła, Kazimierz Małysiak, Sylwester Wilczek, symboliczną galerią sław.

GKS Tychy 2-1 KH GKS Katowice 29.03.2018

Ostatni mecz finałowy który odbył się w Tychach wzbudzał wiele emocji po obu stronach barykady. Niestety po zaciętym spotkaniu góra tyszanie. Dla nas wicemistrzostwo Polski to i tak wielki sukces. Na placu przed Spodkiem zgromadziło się kilkuset fanatyków sekcji hokejowej by świętować tak wielkie osiągniecie. Gdy tylko pojawił się klubowy autokar z zawodnikami, po mieście rozległy się śpiewy chwalące GieKSę. Odpalono wiele rac i w stronę hokeistów skierowano transparent o treści „DLA NAS JESTEŚCIE MISTRZAMI”. Był to niezapomniany wieczór i sezon, który wzmaga nasze ambicje na przyszły rok.

KATOwiceMISTRZOWIE

FILM: 29.03.2018 Przywitanie Wicemistrzów Polski pod Spodkiem