Flota Świnoujście 1-0 GKS Katowice

28.07.2013
Jak każdemu władze klubu z Świnoujścia przyznali i nam 210 biletów dla kibiców gości. Jednak po naszych staraniach została zwiększona pula i zlikwidowany sektor gości.
W najcieplejszy weekend w roku na największa Polską wyspę wybrało się ok 410 szalikowców (ok 30 z GzG). Razem z nami 8 kibiców z Banika i kilkunastu z KSG (dzięki za wsparcie). Podróż pociągiem choć długa mija szybko ze względu na atmosferę w całym pociągu. Na miejscu jesteśmy ok7.30, krótka przeprawa promem i opanowujemy miasto. Zdecydowana większość skupiła się nad morzem i miejscowej promenadzie gdzie korzystaliśmy z uroków Świnoujścia w najbardziej upalny dzień tego lata.

Początek meczu zaplanowano na 12:30 i tak sektor gości powoli się zapełniał. Na płocie wieszamy takie flagi jak: SK 1964, Ultras GieKsa, GKS Katowice, GieKSa On Tour, Forza GieKSa, Żory, Siemce, Mysłowice, Jaworzno oraz flagę Górnika 1948. Przez ten upał prowadzimy średni doping ale przez całe spotkanie. Nasi piłkarze w przerwie i po meczu podrzucają nam wodę do sektora ratując nie jedno życie.

Co do gospodarzy to formują ok 30 osobowy młyn i coś tam próbują w miarę swoich możliwości. Warto zaznaczyć że na Flocie już jest skończona nowa trybuna gospodarzy prezentująca się przyzwoicie jak na warunki obiektu.

Po meczu wszyscy znów kierują się w stronę północy by jeszcze chwile spędzić czas na plaży. Pociąg powrotny mamy o 17:20 i z małym opóźnieniem ruszamy do Katowic.