Termalica BRUK-BET Nieciecza 1-3 GKS Katowice

„GieKSa On AgroTOUR”

27.10.2013

Ostatnim wyjazdem w tej rundzie gdzie mogliśmy pojechać była Nieciecza, nie muszę nikomu tłumaczyć jak wielkie ciśnienie panuje wśród kibiców by jechać kolejny raz do tej wsi. Mimo to w kilka dni brakło już biletów do klatki. Do”stolicy kostki brukowej” wyruszamy w 5 autokarów i furami.

Po drodze jeden z naszych autokarów zjechał do rowu. Na szczęście autobus utrzymał się w pozycji pionowej dzięki wystającemu korzeniowi, bo mogło być wiele gorzej, a tak obyło się bez większych urazów.

W Niecieczy meldujemy się w 291 osób z czego 29 to fanatycy z Giszowca. Z nami jeden kibic Górnika i 6 Banika – dzięki za wsparcie. Warto zaznaczyć też rekordowy wyjazd Piotrowic którzy zameldowali się w 50 osób z okazjonalnym transem.

W klatce meldujemy się w 240 głów (tylko tyle przysługuje biletów gościom w Niecieczy), reszta zostaje w okolicach stadionu. Kilku niesfornych zostaje powiniętych przez mundurowych za „aferę o słonia”. W sektorze gości na płocie zawisły: Pierońskie Hanysy, Ultras GieKSa i Ultras Banik. W drugiej połowie UG prezentuje humorystyczną oprawę która nawiązuje do tego że od lat musimy odwiedzać takie miejscowości jak właśnie Nieciecza. Na płocie zawisł transparent GieKSa ON AgroTour a na sektorze zaprezentowane zostały transy na kij przedstawiające różne warzywa, owoce i zboża. Wszystko to w intonacji przyśpiewek „kaj jo ku*wa jest…”, „co to za miasto…”, ” jesteśmy ch*j wie gdzie…”, a nawet poleciał „ogórek, ogórek…”.

Po meczu dziękujemy piłkarzom i trenerowi za zwycięstwo dzięki któremu wskoczyliśmy na fotel wicelidera. Pakujemy się do środków transportu i ruszamy w stronę Katowic. Po drodze na jednym z postojów małe zamieszanie z psiarnią, ale skończyło się na kilku mandatach. Gdy już dojeżdżamy do celu i myśląc że już nic się ciekawego nie stanie, kolejny autokar zaklinował się pod mostem (myśląc chyba że na farta przejedzie). Niestety wiadukt okazał się za niski i 2 już tego dnia autokar poszedł się jeb*ć.

Władcy Giszowca

Galeria: http://www.foto.gieksiarze.pl/thumbnails.php?album=859&page=1