14.04.2012, sobota 18:00 – widzów 2200
Relacja kibica GieKSy
Mecz piłkarsko był ciężki, gdyż drużyna Bogdanki w tej rundzie nie przegrała jeszcze spotkania. Kibicowsko wiadomo, nadal musimy się trzymać mając pod górkę z KKK, którzy postanowili na siłę doprowadzić ten klub na samo dno, jednak MY już nie z takimi pryncypałami dawaliśmy sobie radę, także walka trwa. Oczywiście i tym razem nie obeszło się bez prowokacji gdyż nie dopuszczono chłopaków do magazynku gdzie są flagi, nie wiadomo czy płakać, czy śmiać się z głupoty tych ludzi, przecież flagi to wizytówka klubu, miasta, regionu nie tylko kibiców, ale cóż… Prowokacja goni prowokację. Nie mniej od razu lecimy z dopingiem, który momentami przypominał naprawdę najlepsze chwile na Bukowej, kilkukrotnie „pozdrawiamy” też CZ, a już po kwadransie gry dzięki Zacharze mogliśmy się cieszyć z prowadzenia. Potem gra się stała monotonna, kilka razy oddaliśmy strzały, ale już większych atrakcji na boisku nie było, piłkarze bronili wyniku co mogło się zemścić lecz obyło się bez dramaturgii i skromnym 1:0 kończymy mecz. Z nami na meczu delegacje Górnika i Banika. Piłkarze zasłużyli na brawa po meczu gdyż też znaleźli się w bardzo złej sytuacji. Domagamy się dla nich zaległych wypłat, oni reagują brawami. W sumie w obecnej sytuacji 3 pkt. są na wagę złota, ale konflikt z CZ co dalej przyniesie, tego nie wie nikt.
Branik
Źródło: zin SK1964 nr 41 (Katowice) kwiecień 2012
Oflagowanie: no cóż, dzięki naszemu zarządowi wisi tylko trans DErBY DLA GÓRNIKA.
Relacja Ultras GieKSa
Mecz z Bogdanką Łęczna był jednym z najsmutniejszych pod względem wizualnym meczów przy Bukowej w historii. Na stadionie wskutek fatalnej atmosfery wokół klubu, braku reklamy spotkań pojawiło się ok. 2000 widzów. Płot Blaszoka był przyozdobiony tylko wymownym transparentem „derby dla Górnika”. Stało się tak ze względu na wymianę zamka oraz kłódki w magazynie kibicowskim, co zostało zrobione za naszymi plecami i uargumentowane w piśmie do SK 1964 przepisami przeciwpożarowymi (że niby w klubie muszą posiadać klucz do magazynu, gdyby się paliło…). Przed meczem zostaliśmy poinformowani, że mamy się pojawić pod magazynem o 17, by odebrać „oprawę”. Byliśmy na czas, ale musieliśmy czekać na kogoś, kto łaskawie otworzy nam nasz magazyn, po czym przyszedł spóźniony i zaczął się na nas wydzierać, na którą się umawialiśmy, co bardzo się nam nie spodobało. Oczywiście pogląd na wymianę zamka i kłódki wyraźnie różnił się od naszego, dlatego chwilę później usłyszeliśmy, że mamy stamtąd „wypierdalać”, bo mamy bilety na Blaszok i jesteśmy w budynku bezprawnie. Po naszych argumentach i prośbie, by magazyn został zamknięty usłyszeliśmy, żebyśmy zabrali jednak jakąś „oprawę”, żeby nie było afery.
Podsumowując zostaliśmy potraktowani poniżej krytyki przez ludzi, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o kontaktach z kibicami, kibicowaniu i tego typu sprawach.
W związku z tą sytuacją postanowiliśmy na trybunach dać do zrozumienia wszystkim obecnym, że jesteśmy całym sercem za piłkarzami i że konflikt jest tylko i wyłącznie na linii właściciel-kibice. Gra od początku się kleiła, gniazdowy bardzo dobrze dobierał przyśpiewki do braku bębna i tym sposobem były momenty naprawdę solidnego dopingu. W drugiej połowie trochę częściej dostało się właścicielom klubu oraz prezesowi (głównie za brak podpisu na liście wyjazdowej w Stróżach), ale były to tylko przerywniki w naprawdę bardzo dobrym i głośnym dopingu. Pokazaliśmy, że nawet w tak małej liczbie jesteśmy w stanie świetnie prezentować się wokalnie. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę i ambicje na murawie oraz przypominamy prezesowi, że należałoby w końcu wypłacić piłkarzom należne pensje, bowiem zaległości sięgają początku roku…
GieKSa TO MY!
Źródło: GieKSa.pl
FILM: 14.04.2012 GKS Katowice – Górnik Łęczna BRAMKA
Relacja sportowa
Każdy mecz GKS Katowice w tej rundzie ma ogromne znaczenie. Katowiczanie są jedną z kilku drużyn broniących się przed spadkiem z pierwszej ligi. Tym razem do Katowic przyjechał zespół z Łęcznej – rewelacja rozgrywek, drużyna, która w tej rundzie jeszcze nie przegrała meczu.
Po przeciętnym spotkaniu z Kolejarzem Stróże trener Rafał Górak nie dokonał rewolucji w składzie. Patryka Stefańskiego zastąpił jedynie Tomasz Hołota, z tym że na prawą pomoc powędrował Mateusz Zachara, na lewej był Przemysław Pitry, a Hołota z Janem Beliancinem stworzyli duet defensywnych pomocników.
Od początku meczu gra GieKSy mogła się podobać. Katowiczanie grali daleko od własnej bramki, akcje gości tłumione były w zarodku przez świetnie spisującą się defensywę naszego zespołu. W pierwszych minutach zwłaszcza aktywny był Bartosz Sobotka, który zdecydowanie „czyścił” wszelkie akcje przeprowadzane prawą stroną przez zespół gości, wtórował mu również Kamil Szymura, coraz pewniejszy punkt defensywy. Jednak i w ataku katowiczanie próbowali coś osiągnąć. Pierwszym sygnałem był mocny strzał z dystansu Damiana Chmiela, po którym Sergiusz Prusak sparował piłkę na róg. W 16. minucie dośrodkowanie Jana Beliancina z rzutu wolnego – piłkę przepuścił na 16. metrze Pitry, dopadł do niej Zachara i silnym strzałem umieścił pod poprzeczką bramki gości. Dobra gra w pierwszym kwadransie została ukoronowana prowadzeniem. GKS nie prowadził co prawda zmasowanych ataków, ale ładnie rozgrywał piłkę w środku boiska. Zwłaszcza mogły podobać się odbiory Pitrego w środkowej strefie, a także próby gry kombinacyjnej, po ziemi, czego nie widzieliśmy w poprzednich meczach. Łęczna z rzadka próbowała atakować, ale wiele z tych akcji nie wynikało. Jedyną stworzyli sobie w 40. minucie, kiedy jeden z gości po dośrodkowaniu z lewej strony niepilnowany uderzał na bramkę – na szczęście prosto w Witolda Sabelę. Pierwsza połowa była naprawdę bardzo dobra w wykonaniu katowiczan, być może nawet najlepsza w tym sezonie.
Po przerwie sporo się zmieniło. GKS się cofnął, ale nie była to w żadnym wypadku obrona Częstochowy. Posiadanie piłki było zdecydowanie na korzyść gości, którzy jednak nie mieli pomysłu na grę. Przypominali GKS z niektórych meczów, GKS goniący wynik, który również posiada przewagę, ale kompletnie nic z niej nie wynika. Tym razem to gra defensywna całego naszego zespołu kompletnie zneutralizowała poczynania gości. Pochwalić oprócz obrońców należy także krytykowanego przez nas w poprzednich meczach Jana Beliancina, który grał bardzo ambitnie i również nie pozwolił na rozwinięcie skrzydeł gościom. Trener Piotr Rzepka wprowadził nawet na boisko „syna marnotrawnego” Nildo, który jednak poza ambicją nie pokazał walorów piłkarskich. GKS nie potrafił wyjść z groźną kontrą, a piłki były grane głównie na Patryka Stefańskiego, który zmienił kontuzjowanego Denissa Rakelsa. Wynik 1:0 nie jest nigdy bezpieczny, ale w tym spotkaniu większego zagrożenia pod bramką Sabeli nie było. W końcówce spotkania czerwoną kartkę (za drugą żółtą) ujrzał piłkarz gości Radosław Bartoszewicz. GKS bez większego wysiłku dociągnął skromne 1:0 do końca, choć w doliczonym czasie gry w nasze pole karne zawędrował nawet bramkarz gości Sergiusz Prusak.
Katowiczanie wykazali się olbrzymią wolą walki, co w przypadku stałego demobilizowania, niespełniania obietnic i kłamstw wobec drużyny jest naprawdę czymś niesamowitym. Po meczu zawodnicy nie chcieli nam powiedzieć, czy dostali zaległości, ale niezależnie od tego, czy tak się stało czy nie – za ten mecz należy im się szacunek. Przede wszystkim pierwsza połowa czysto piłkarsko była na wysokim poziomie.
Kibice przez większość meczu fantastycznie dopingowali zespół. Szkoda tylko, że zarząd po raz kolejny poszedł na wojenkę i nie dopuścił ich do pomieszczenia z flagami, dając po raz kolejny wyraz jak najgorszej woli, a wszystko można określić jednym słowem – żenada. Nic dziwnego, że władze klubu nasłuchały się wielu gorzkich słów pod swoim adresem…
Teraz GieKSę czekają dwa bardzo ciężkie wyjazdy. Najpierw do bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie – czyli KS Polkowice, a potem do rewelacji rundy wiosennej – słabo jednak grającej na wiosnę Zawiszy Bydgoszcz. Czas na kolejne zdobycze punktowe!
GKS Katowice – Bogdanka Łęczna 1:0 (1:0)
Bramka: Zachara (16)
GKS: Sabela – Rzepka, Kowalczyk, Szymura, Sobotka – Zachara (90. Cholerzyński), Hołota, Beliancin, Chmiel, Pitry, (73. Chwalibogowski) – Rakels (53. Stefański).
Łęczna: Prusak – Borovcanin, Sołdecki, Magdoń, Pielorz – Oziemczuk (60. Kusiak), Nikitović, Bartoszewicz, Łuczak, Zuber (81. Pielach) – Paluchowski (60. Nildo).
Ż. kartki: Sabela, Chwalibogowski – Nildo, Pielach, Bartoszewicz
Cz. kartka: Bartoszewicz (90)
Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa).
Źródło: gieksa.pl