GKS Katowice 1-0 MKS Dolcan Ząbki

08.06.2013, sobota 17:00 – widzów 2500

Relacja GieKSiarza

GKS Katowice pokonał Dolcan Ząbki 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Przemysław Pitry. Było to ostatnie spotkanie GieKSy w tym sezonie. GKS zakończył sezon na 10. miejscu. Do ekstraklasy awansował Zawisza i Cracovia. 1 ligę opuszczają: Okocimski, Warta, Polonia i ŁKS.
Kibice GieKSy dziś zajmowali tylko trybunę główną. Na wniosek policji „Blaszok” był dziś zamknięty, a powodem tego była odpalona pirotechnika podczas spotkania z Arką.Przez całe spotkanie prowadzimy dobry doping, z małą wymianą „uprzejmości”. Na płocie oprócz flag wisi wiele transparentów, a dwa z pozdrowieniami do więzienia.
W sektorze gości pojawili się kibice przyjezdni, wspomagani przez Olimpie i CKS Czeladź, który był obecny aż z trzema flagami m.in. „Musiała”. Jeden z fanów gości o rozmiarze XXL, był powodem kpin ze strony gospodarzy. Pod koniec meczu małe spięcie GieKSiarzy z ochroną pod trybuną główną, nie daleko klatki. Jednak do niczego nie dochodzi.
Przed spotkaniem na stadionie odbywał się finał „Zagraj Na Bukowej”, a po meczu na boisko wybiegli Przyjaciele LEDKA i Gwiazdy GieKSy.

Oflagowanie: TRÓJKOLOROWA ARMIA, transparent MY NA WOLNOŚCI WY ZA KRATAMI PAMIĘTAJCIE CHŁOPAKI JESTEŚMY Z WAMI! POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA ACAB, transparent ŚP PIOTREK, PERSONA NON GRATA, transparent D. TRZYMAJ SIĘ! PDW, GKS KATOWICE, UG, GORNY ŚLONSK, JAWORZNO, SIEMIANOICE, ŻORSKA GIEKSA, MAŁOPOLSKA, HOŁDUNÓW & LĘDZINY, FANATYCZNYSTYL ŻYCIA, transparent FACEBOOK.COM/KOLORUJEMY (Blaszok), transparent ADAM & KASIA STO LAT (Blaszok), transparent ADAM LEDWOŃ PAMIĘTAMY (Blaszok).

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl (2)

FILM: 08.06.2013 Finał Zagraj Na Bukowej

FILM: 08.06.2013 GKS Katowice – Dolcan Ząbki DOPING

FILM: 08.06.2013 GKS Katowice – Dolcan Ząbki BRAMKA

Relacja sportowa

Mecz kończący sezon 2012/2013 GieKSa rozpoczęła w najmocniejszym na chwilę obecną zestawieniu. W obronie wystąpili Sadzawicki, Kamiński, Napierała oraz Chwalibogowski. Na skrzydłach zagrał Gancarczyk oraz Wołkowicz, a środek pola stworzyli Cholerzyński, Fonfara oraz Pitry, natomiast na szpicy od pierwszej minuty szansę dostał Radionow.

Dolcan, jak to ma w zwyczaju rozpoczął mecz bardzo ofensywnie. Taktyka trenera Podolińskiego opiera się na otwartej, szybkiej grze o czym przekonali się nasi zawodnicy od początku spotkania. Goście zepchnęli  GieKSę do defensywy, jednak mimo tego faktu, to GieKSa strzeliła pierwszą bramkę. Indywidualną akcją popisał się Pitry, który pięknym strzałem zza pola karnego otworzył wynik spotkania. W dalszej części rozgrywki Dolcan miał lekką przewagę, jednak goście mimo składnych akcji nie potrafili dobrze wykończyć swoich sytuacji. GieKSa groźnie kontrowała i była blisko podwyższenia wyniku, jednak strzały Cholerzyńskiego oraz Pitrego bronił bramkarz gości Mateusz Kryczka, który to zaliczył debiut w bramce Dolcanu. Goście najlepszą sytuację stworzyli w 27. minucie, gdy po zamieszaniu w polu karnym piłkę z linii bramkowej wybili nasi defensorzy.

Na drugą część spotkania w wyjściowej jedenastce nastąpiła jedna zmiana za słabo spisującego się Radionowa wszedł Kowalczyk. Ta połowa była o wiele słabsza, obydwie drużyny rzadko stwarzały sobie sytuacje. GieKSa w dalszym ciągu mądrze się broniła, nie pozwalając rywalowi na wiele. Aktywny w akcjach ofensywnych był Gancarczyk, który często dochodził do sytuacji, jednak nasz zawodnik musi jeszcze popracować nad celnością dośrodkowań. W 83. minucie GieKSa mogła dobić rywala. Niestety Kowalczyk, który otrzymał piłkę w polu karnym zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłkę spod nóg wygarnął mu bramkarz gości.W końcówce spotkania drugą żółtą kartkę za bezmyślne zagranie otrzymał Grzesiu Fonfara i przedwcześnie zakończył mecz. Arbiter nie był łaskawy dla solenizanta i wyrzucił go z boiska.

Ostatni mecz na Bukowej w tym sezonie był ciekawym widowiskiem, a wygrana z rewelacją tej rundy optymistycznie rokuje na przyszłość. Musimy jednak uczciwie przyznać, że po odejściu Rakelsa będziemy mieć spory problem w ataku, jednak tym przejmować się będziemy w przyszłym sezonie. Już teraz zapraszamy wszystkich do śledzenia tego, co będzie się działo na naszej stronie w przerwie między sezonami, a dziać będzie się dużo!

GKS Katowice – Dolcan Ząbki 1:0
Bramki: Pitry (11)
GKS: Budziłek – Sadzawicki, Kamiński, Napierała, Chwalibogowski – Gancarczyk (77. Czerwiński), Cholerzyński, Fonfara, Pitry, Wołkowicz (86. Duda) – Radionow (46. A.Kowalczyk).
Dolcan: Kryczka – Grzelak, Jakubik, Klepczarek, Matuszek (77. Koziara), Osoliński, Sasin, Świerblewski, Piątkowski, Wiśniewski, Zjawiński
Ż.kartki: Sadzawicki, Fonfara – Klepczarek, Jakubik
Cz.kartki: Fonfara (90. druga żółta)
Sędzia: Robert Marciniak (Kraków).

Źródło: Gieksa.pl