GKS Katowice 1-1 KS Cracovia Kraków

18.08.2012, sobota 19:45 – widzów 2500

Mecz z Cracovią od dłuższego czasu był zapowiadany jako pierwsze ciekawe kibicowsko wydarzenie bieżącego sezonu. Ultrasi zapowiadali oprawę, a na dzielnicach dzięki mobilizacji udało się sprzedać dużą ilość biletów na Blaszok. Na stadionie pojawiło się ok. 3 tysiące widzów, z czego znakomita większość na młynie.

Znów udała się akcja z żółtymi koszulkami, dzięki czemu prawie całe B i większa część sektora C była ubrana na żółto. Na płocie wywieszone zostało kilkanaście flag z czego na samym środku debiutująca replika starej flagi „Pseudokibice kochają śląska stolicę” w całości sfinansowana i uszyta przez ultrasów.

Od początku meczu doping stał na znakomitym poziomie, a sznurki zwisające z dachu zwiastowały ciekawe wydarzenia. Dopingu nie zmąciła nawet zdobyta przez Cracovię bramka. Należy przyznać, że doping z Blaszoka pociągnął za sobą również Trybunę Główną, która aktywnie uczestniczyła we wspieraniu naszych piłkarzy.

Druga połowa to dalszy popis umiejętności wokalnych Blaszoka i nerwowe przygotowania do głównego elementu tego dnia. W końcu udaje nam się zaprezentować oprawę pomimo wielu przeciwności. Niestety nie została zaprezentowana w całej okazałości poprzez zamknięty sektor D. Na podciąganej folii zaprezentowana została postać Rejtana, który miał symbolizować naszą walkę o klub. Dopełnieniem tego był trans „Jak Rejtan dostępu do świętości bronimy”. Na sektorach B i C rozdane zostały machajki, a za folią czarne sreberka. Całość okraszona racami i stroboskopami dała bardzo fajny efekt i jesteśmy umiarkowanie zadowoleni z zaprezentowanej oprawy.

Po prezentacji doping jeszcze przybrał na sile, a chwilę później padła bramka po fantastycznej akcji naszych piłkarzy, co powoduje wręcz ekstazę na trybunach. Takiego pierdolnięcia przy Bukowej nie było bardzo dawno. Po meczu trener podbiega pod Blaszok i dziękuje za doping, co po chwili robią również piłkarze. My długo dziękujemy im za fantastyczną walkę i ambicję jaką pokazują od początku sezonu.

Podsumowując mecz z Cracovią był tym, na co kibice przy Bukowej czekali od dłuższego czasu. Informacje o możliwej dymisji prezesa Krysiaka, waleczna postawa piłkarzy i wysoka forma kibicowska pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE!

Giszowiec tego dnia w dobrej liczbie, w większości ze wspólnej zbiórki. Większość jest ubrana w nowe żółte koszulki dzielnicowe i zasiada na sektorze „B”. Poza tym dobrze pokazuje się też duet z naszej dzielnicy na murawie, najpierw Kowal uderza z przewrotki, a następnie Wołek dobija i daje nam remis w 89 minucie meczu.

Oflagowanie: NASZE MIASTO NASZA KREW NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE, GLADIATORS, GKS KATOWICE, PIEROŃSKIE HANYSY, PISAK, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, GKS KATOWICE-FANS JESTEŚMY JAK ZARAZA, GIEKSA&BANIK, FORZA GKS, GIEKSA&GÓRNIK i na gnieździe UG.

Relacja kibica GieKSy

Trzeci mecz u siebie po rząd. Mecz w godzinach wieczornych. Był dość głośno reklamowany – transy, plakaty itd. Przełożyło się to na frekwencję, która była najlepsza w tym sezonie. Na płocie pojawiła się replika legendarnej flagi nie tylko na Bukowej ale i w świecie kibicowskim: PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKĄ STOLICĘ Doping stał na bardzo wysokim poziomie jak za najlepszych czasów naszej GieKSy. Pojawiła się również długo wyczekiwana oprawa, postać Rejtana, która miała symbolizować naszą nierówną walkę z wrogiem, nasz upór, dumę, godność i wiarę, że nawet w najgorszej zdawało by się sytuacji nie należy się poddawać tylko walczyć. Do tego doszły machajki i trochę rac co dało piorunujący efekt. Gdy już zdawało się, że Craxa wywiezie od nas trzy punkty, stało się to co dodaje smaku zawsze każdemu meczowi, padła bramka w ostatniej minucie meczu! To co się działo na trybunach trudno opisać, każdy kto był to wie, to trzeba przeżyć żeby móc w to uwierzyć. Mecz bardzo ciekawy, brakuje przy takich okazjach kibiców gości ale miejmy nadzieję, że problem ten zostanie szybko rozwiązany!

Branik

Źródło: zin SK1964 nr 47 (Katowice) sierpień 2012

FILM: 18.08.2012 GKS Katowice – Cracovia Kraków – DOPING

FILM: 18.08.2012 GKS Katowice – Cracovia Kraków – BRAMKI