GKS Katowice 1-2 Arka Gdynia

25.05.2013, sobota 17:30

Po wydarzeniach na Ligocie wszystkie myśli zostały skierowane na Bukową gdzie odbywał się mecz pomiędzy GKS-em Katowice, a Arką Gdynia. Na ten mecz było duże ciśnienie z naszej strony i dlatego 11-stka z Katowic przez pełne 90 min była niesiona fanatycznym dopingiem. Niestety brakło szczęścia, trochę też pomógł sędzia i mecz wygrywają goście 2:1.

Ponieważ kibice Arki dostali zakaz na ten mecz nie organizują wyjazdu, mimo to na naszych sektorach gościnnie 3 osoby z Gdyni.

Od strony kibicowskiej warto zaznaczyć że debiutuje nowa flaga UG „Fanatyczny Styl Życia” która prezentuje się konkretnie, tak samo jak wczorajsza oprawa składająca się z dzielnicowych/FC transów na kij, świec dymnych i masy rac. Całość była dopełniona transem z folii na całą długość Blaszoka „wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSe, to powód do dumy”.

Ile pojawiło się transów z Giszowca tego dnia na Blaszoku? To wiedzą nieliczni ale każdy z was może próbować się doszukać na zdjęciach. Dla podpowiedzi dodamy że były 3 wzory: wyjazdówka GzG, logo GzG i tył koszulki TKNPB.

Na te spotkanie stara wiara z Giszowca organizuje też wypad dla 20 dzieciaków z naszej dzielnicy którzy wspólnie z rodzicami i opiekunami zasiadają na sektorze 1. Każdy z młodych fanatyków został obdarowany gadżetami i upominkami klubowymi. Uśmiech maluchów bezcenny, dlatego wiemy że mimo porażki to nie był ostatni ich mecz przy Bukowej, a być może za parę lat dołączą do ekipy wyjazdowej.

Oflagowanie: FORZA GKS, GÓRNY ŚLONSK, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, FANATYCZNY STYL ŻYCIA, TRÓJKOLOROWA ARMIA, GIEKSA&BANIK, GIEKSA&GÓRNIK, GKS KATOWICE, PIEROŃSKIE HANYSY, NASZE MIASTO NASZA KREW NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE (sektor gości) oraz na gnieździe GKS KATOWICE („gardina”).

FILM: 26.05.2013 GKS Katowice-Arka Gdynia

Relacja GieKSy

25 maja 2013 roku okazał się bardzo owocnym dniem w wykonaniu kibiców GieKSy. Rano zbieramy się wraz ze zgodami na Ligocie z okazji święta Kwitnących Głogów, które upodobali sobie nas przyjaciele zza miedzy. Nasza obecność skutecznie odstraszyła ich od tradycyjnego przemarszu wspólnie z reprezentacyjną orkiestrą policji województwa śląskiego.

Po wszystkim liczył się już tylko popołudniowy mecz z Arką Gdynia. Ciśnienie było spore, ponieważ wraz z klubem udało się bardzo dobrze rozreklamować ten mecz. Dużym minusem okazał się brak kibiców gości, spowodowany nałożonym na nich zakazem wyjazdowym. My jednak postanowiliśmy nie zmieniać planu i zaprezentować szykowaną od długiego czasu oprawę. Na meczu wg oficjalnych informacji pojawiło się 4200 widzów, z czego większość na Blaszoku. Na płocie zawisło 15 flag, w tym dwie zaliczyły swój debiut. Flaga „Fanatyczny Styl Życia” powstała z okazji 10-lecia grupy Ultras GieKSa oraz przeszyta wersja flagi „GieKSa & Górnik”, która wcześniej była banerem. W 70 minucie spotkania na Blaszoku pojawiło się 400 transparentów dzielnic i FC, gdzie wyznaje się jedyną słuszną wiarę. Po chwili rozpoczął się prawdziwy „rozpierdol” pirotechniczny, na który składało się ponad 50 rac, kilkanaście świec dymnych i stroboskopy. Całość trwała ok. 10 minut.

Do tego na płocie prezentujemy transa wyklejonego sreberkami z hasłem „Wszyscy jedziemy na wózku wspólnym, reprezentujemy GieKSę to powód do dumy”. Z efektu jesteśmy bardzo zadowoleni. Możemy dodać, że jest to najdłużej tworzona oprawa w historii naszej grupy. Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które pomogły przy tworzeniu i samej prezentacji tej oprawy.

Źródło: TMK