GKS Bełchatów 1-1 Górnik Zabrze

27.02.2012, poniedziałek

Relacja Górnika

Mecz z Bełchatowem miał być dla kibiców Górnika początkiem serii poniedziałkowych wyjazdów, która jak się później okazało z różnych powodów nie doszła do skutku. Mimo niekorzystnego terminu ruszamy autokarami do miasta Torfiarzy w 384 osoby, czyli dokładnie tyle ile zostało nam przyznanych biletów. Na sektorze razem z nami zasiadają zgodowicze z Wisłoki w 2 osoby i 7 GieKSiarzy. Przed meczem trwa sprzedaż okolicznościowych smyczek z których zysk przeznaczony będzie na uszycie kolejnej nowej flagi naszego klubu. Tego dnia na płocie pojawiają się takie płótna jak „Szacunek się należy”, „Torcida” czekolada, „Lubliniec” i „Torcida”. Ponadto na metalowej konstrukcji dachu podwieszamy flagę-vlepkę „sektor 13″. Tradycyjnie już w Bełchatowie prowadzimy bardzo głośny i równy doping, na co niewątpliwie duży wpływ ma dobra akustyka dachu. Przez cały mecz niezależnie od wyniku jesteśmy głośniejsi od gospodarzy. Piłkarze spokojnie mogą wygrać to spotkanie, jednak ze względu na przebieg meczu z radością przyjmujemy remis. Po spotkaniu zawodnicy podchodzą pod sektor aby podziękować nam za doping, a my brawami nagradzamy ich za ambicję i walkę. Po meczu sprawnie pakujemy się w autokary i samochody, po czym ruszamy w stronę Zabrza. Podróż spokojna, choć część ekipy wyraźnie zatęskniła za latami 90 tym samym dzieląc się z młodzieżą opowiadaniami o tym właśnie okresie! Pod stadionem Górnika jesteśmy już o 23 i kolejny wyjazd przechodzi do historii.

Źródło: zin SK1964 nr 40 (Katowice) kwiecień 2012

Relacja kibica Górnika

27 lutego 1999 roku podczas meczu Górnika Zabrze z ŁKS-em Łódź zadebiutowała nasza flaga „Torcida Górnik”. Od tego momentu,uznajemy ten fakt jako oficjalną datę powstania Torcidy w Zabrzu.Wyjazd do Bełchatowa wypadł nam dokładnie w 13 rocznicę tego wydarzenia.
Jedziemy kilkoma autokarami i samochodami.
Podróż przebiegła nam sprawnie i w Bełchatowie jesteśmy szybciej niż się spodziewaliśmy. Na stadion wchodzimy bezproblemowo.
Wieszamy kilka flag: Szacunek się należy, Torcida YNWA, Sektor13, Lubliniec,Torcida,T99. Na wyposażeniu mieliśmy jeszcze kilka flag, lecz zabrakło miejsca by je wyeksponować.
Wspieramy naszą drużynę w grupie 368 osobowej (w tym 2 KSW i 7 GKS) i prowadzimy równy i głośny doping przez całe spotkanie.
Młyn Bełchatowian z naszej perspektywy praktycznie nie słyszalny. Machają kilkoma dużymi flagami na kijach nad flagą: „tysiące spraw jeden GKS”.
Po meczu piłkarze dziękują nam za doping, a my im za walkę na boisku.
W czasie powrotu urządzamy mały pokaz pirotechniczny podczas postoju.

Źródło: torcida.eu

FILM: 27.02.2012 GKS Bełchatów – Górnik Zabrze