GKS Katowice 0-0 Bytovia Bytów

29.04.2018

Niedzielne spotkanie z Bytovią zgromadziło 3650 osób. Wszyscy na Bukowej liczyli na kolejne 3 punkty, tak się jednak nie stało i musieliśmy zadowolić się remisem. Blaszok tego dnia dobrze dopingował, zwłaszcza gdy robiono podział na sektory. Jedynym faktem godnym uwagi jest debiut małej flagi “czaszki” z grafiką wzorowaną z płótna “Banditen”. Fani Bytovii nie pojawili się.

Oflagowanie: CRAZY BOYS, COSA NOSTRA, GKS KATOWICE (gardina), POLSKA, NIE DLA NAS FORMA ZŁA, GÓRNICZY KLUB SPORTOWY, PSEUDOKIBICE i na gnieździe CZASZKA (debiut) i WŁADCY MYSŁOWIC.

FILM: 29.04.2018 GKS Katowice – Bytovia Bytów DOPING

FILM: 29.04.2018 GKS Katowice – Bytovia Bytów SKRÓT

Relacja GieKSy

Poprzedni mecz na Bukowej – porażka, poprzedni mecz wyjazdowy – porażka. Na szczęście między tymi spotkaniami były dwa inne wyjazdy, które zakończyły się zwycięstwami więc humory przed meczem z Bytovią nie były aż tak złe, choć na ten mecz oczekiwaliśmy raczej poddenerwowani. Stawka wysoka, koniec sezonu coraz bliżej, jednak frekwencja spadła w porównaniu do meczu ze Stalą.

3650 osób przyszło tym razem na Bukową, można więc pokusić się o tezę, że 350 spośród tych, którzy w poprzednim meczu wyszli przed czasem, na razie odpuściło przychodzenie na stadion. Chyba przyniosło to zresztą pozytywny wpływ, bo doping był nieco lepszy i do samego końca. Świetnie wpłynęła na poziom decybeli rywalizacja pomiędzy sektorami a w końcówce gdy GKS bił dwa razy w ciągu minuty rzut rożny, dopingował już cały stadion. Na plus można zaliczyć na pewno dużą ilość osób w żółtych koszulkach. Już w sobotę Olsztyn, gdzie zapewne sektor będzie w 100% żółty, a już 4 dni po tym wyjeździe podejmujemy Podbeskidzie u siebie i dobrze by było przynajmniej utrzymać frekwencję oraz pozytywne nastawienie. Wiele jest w nogach piłkarzy ale nie wszystko. Musimy utrzymać dobrą atmosferę bo wszystko wskazuje na to, że będziemy w grze do samego końca. Pełne wsparcie dla piłkarzy to nasz obowiązek! Do zobaczenia w Olsztynie i wszyscy na Podbeskidzie!

Źródło: Gieksa.pl