GKS Katowice 0-0 Bytovia Bytów

11.04.2015, sobota 17:00 – widzów 2000

Relacja GieKSiarza

Kibicowsko: Frekwencja na Bukowej nie powala, ale trudno się dziwić przy takiej postawie grajków. Mimo to katowicka 11-stka mogła liczyć na doping z Blaszoka. Na płocie oprócz flag tego dnia zawisł transparent z gratulacjami dla braci z Apple Commando (FCB),a Persona Non Grata wygrała starcie z Koroną Kielce po 18 osób.

Oflagowanie: NASZE MIASTO – NASZA KREW – NASZE ŻYCIE – GKS KATOWICE, FANATYCZNY STYL ŻYCIA, UG, FORZA GKS, SK1964, TRÓJKOLOROWA ARMIA, PERSONA NON GRATA.

Relacja sportowa

Nerwowy był ostatni tydzień na Bukowej. Fatalne wyniki spowodowały, że w klubie panuje niemrawa atmosfera. Jak wiemy zawodnicy zostali ukarani karą finansową, która miała ich zmobilizować na mecz z Bytovią Bytów.

Trener Skowronek wystawił następującą 11-tkę:

Bucek – Frańczak, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Wołkowicz, Duda, Leimonas, Petasz – Pitry – Goncerz

Mecz rozpoczął się od mocnego strzału z dystansu Dudy, piłka niestety nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Tomasza Laskowskiego. Następnie do głosu doszli goście, którzy przycisnęli GieKSe. Groźnie było w 4. minucie kiedy to Bucek ‘wypluł’ piłkę przed siebie, dobrze zainterweniowali nasi obrońcy, którzy zdołali wybić odbitą przez Bucka piłkę. W kolejnych minutach meczu mieliśmy festiwal stałych fragmentów gry. Katowiczanie mogli jedno z dośrodkowań z rzutu wolnego zamienić na bramkę, jednak przedłużona piłka minimalnie minęła bramkę gości. Bytovia również wykonywała dobrze stałe fragmenty gry, na szczęście Bucek interweniował poprawnie. Kolejne zagrożenie pod bramką naszego zespołu miało miejsce w 35 minucie. Dośrodkowanie zawodnika gości zamieniło się w strzał i z trudem Bucek wybił tę piłkę. Do strzału dochodzi jeszcze napastnik Bytovii jednak minimalnie się pomyli. Katowiczanie natychmiast odpowiedzieli strzałem Pietrzaka, który okazał się łatwy do obrony dla bramkarza gości.

GKS od początku drugiej połowy przycisnął rywala.  Już w pierwszych minutach bramkę mógł strzelić Petasz oraz Duda, który próbował swoich sił w strzałach z dystansu. Również bardzo dobrze wykonany został rzut rożny, niestety piłka po strzale Pitrego piętką wylądowała na górnej siatce bramki gości. Bytovia w ofensywie grała słabo, jednak w 61. minucie mogła wpaść przepiękna bramka dla gości. Na atomowy strzał z 30 metrów zdecydował się Buzała i piłka trafiła w poprzeczkę, Bucek byłby bez szans przy tym uderzeniu. W 65. minucie Bętkowski zmienił Dudę.  Bytowianie kolejną klarowną sytuację mieli kilka minut później. Dobrze przymierzył  zawodnik gości z rzutu wolnego, piłkę zmierzającą pod poprzeczkę wybił na rzut rożny nasz bramkarz. Po tej sytuacji znów do głosu doszła GieKSa. Niestety naszym piłkarzom zabrakło zimnej krwi w zamieszaniu w polu karnym gości. W 71. minucie dobrze na bramkę Bytovii uderzył z 30 metrów Petasz, ale pewną interwencją popisał się Laskowski. Kwadrans przez zakończeniem spotkania Skowronek postanowił zmienić Petasza, jego miejsce zajął Ceglarz, a chwilę później Szołtys zmienił Wołkowicza. Katowiczanie nadal prowadzili grę, jednak brakowało precyzji w wykończeniu akcji. W 86. minucie GKS powinien strzelić bramkę. Po rzucie rożnym piłka dwukrotnie została wybita przez zawodników gości z linii bramkowej. To była najlepsza sytuacji GieKSy w tym meczu. W doliczonym czasie zakotłowało się na boisku w konsekwencji czego czerwoną kartkę za uderzenie Bętkowskiego otrzymał Jasiński.

Pierwsza połowa tego spotkania wyglądała tak jak ostatnie mecze. Dużo chaosu, nerwówki i brak klarownych sytuacji. Druga część spotkania była zdecydowanie lepsza, ale co z tego jak znowu nie wygrywamy? Niestety ten mecz nie poprawił naszych nastrojów.

GKS: Bucek – Frańczak, Kamiński, Jurkowski, Petasz (75. Ceglarz) – Wołkowicz (80. Szołtys), Duda (65. Bętkowski), Leimonas, Pitry, Pietrzak – Goncerz.
Bytovia: Laskowski – Socha (58. Jakóbowski), Bąk, Wróbel, Jasiński, Szewczyk, Bajic, Kryszak (71. Piątek), Mandrysz, Buzała (78. Jastrzembski), Surdykowski
Ż.kartki: Jurkowski, Wołkowicz, Pietrzak, Petasz, Bętkowski, Duda – Socha, Jasiński, Piątek, Bajic
Cz.kartki: Wołkowicz (90) – Wróbel (90)
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Źródło: Gieksa.pl

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 11.04.2015 GKS Katowice – Bytovia Bytów SKRÓT