GKS Katowice 0-1 GKS (Sokół Pniewy) Tychy

12.06.1996, środa 17:00 – widzów 3000

W ostatniej kolejce Sokół miał zaledwie 2 punkty nad strefą spadkową i wciąż musiał oglądać się za siebie, dlatego dla pewności potrzebowali wygranej w Katowicach. Przez to wszystko mówiło się o wielu podtekstach.
W bramce tyszan po raz ostatni stanął Jerzy Dudek, który w następnym sezonie grał już w Feyenoordzie Rotterdam. Z tym klubem kilka lat później (1999) zdobył Mistrzostwo Holandii, a to był tylko początek rozkwitu kariery jednego z najlepszych Polskich piłkarzy w historii.
Tyscy fani zjawili w środę zjawili się w ok. 1500 widzów.
Na koniec sezonu GieKSa zajęła 11 miejsce w tabeli – najgorsze od 13 lat.

Relacja Tyszan

Mecz w środę. Nas w Katowicach 1500 osób.

Mały

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1997 nr 4

PRASA: PSEUDOKIBICE GKS-u ZAATAKOWALI TYSZAN ZNIENACKA

KATOWICE – Zupełny spokój, żadnych incydentów – zapewniał nas wczoraj po meczu dyżurny katowickiej Komendy Policji. Niezupełnie pokrywało się to z prawdą.
Kiedy po meczu z GKS-em, blisko 900 kibiców Sokoła Tychy wracało pod policyjnym konwojem ul. Bracką i Bocheńskiego na stację w Załężu, sytuacja wydawała się opanowana. Tymczasem kibice katowiccy rozwścieczeni przegraną, postanowili dopaść tyszan z zaskoczenia. Kiedy kibice Sokoła czekali już na peronie na pociąg do centrum Katowic, za przejeżdżającego w przeciwną stronę składu nieznani sprawcy obrzucili ich gradem kamieni i ciężkich przedmiotów. Dwaj zaatakowani zostali zranieni w głowę. Policjanci wezwali ambulans.
-Nadawali się do szycia, zawieziemy ich do pogotowia na Paderewskiego – poinformowała nas dyspozytorka pogotowia przy ul. Szwoleżerów. Dwóm dwudziestolatkom założono szwy. Na szczęście nie stwierdzono poważniejszych obrażeń wewnętrznych. „Pseudokibice” którzy dopuścili się tej napaści, nie zostali ujęci.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 0, 1997 (Katowice)

Oflagowanie m.in.: WOLBOROM, BRYNÓW, HOŁDUNÓW, MYSŁOWICE, THE BEST FANS IN POLAND, MURCKI, GKS DUMA ŚLĄSKA, GKS K-CE, 1000-LECIE, PIEKARY ŚL., PODLESIE, ZGRZEBNIOKA, WITOSA, PADEREWSKIEGO, BUROWIEC, ŻORY, GKS, ŻORY, BONIOL, RYCERZE ŚLĄSKA, KOSTUCHNA, MYDLICE, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, WHITE BOYS KOSTUCHNA, BANDITEN, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE.

FILM: 12.06.1996 GKS Katowice – GKS (Sokół) Tychy

FILM: 12.06.1996 GKS Katowice – GKS (Sokół) Tychy (2)

Relacja sportowa

GKS Katowice: Janusz Jojko – Adam Ledwoń, Szala, Kazimierz Węgrzyn, Strojek (56′ Karwan), Widuch, Wojciechowski, Adam Kucz, Bała, Pikuta (67′ Bilski), Jan Furtok (63′ Szczygieł)
Trener:

Sokół Pniewy: Dudek – Bereszyński, Piotrowicz, Gorszkow, Wilk, Nawrocki, Konieczko, Kos (65′ Szwed), Bizacki (57′ Konon), Yahaya, Prusek (89′ Jaskulski)
Trener:

Bramki: – Prusek (24)
Sędzia:
Z. kartki: