GKS Katowice 0-1 GKS (Sokół) Tychy

12.06.1996

Relacja Tyszan

Mecz w środę. Nas w Katowicach 1500 osób.

Mały

Źródło: zin ARCYŁOTRY 1997 nr 4

PRASA: PSEUDOKIBICE GKS-u ZAATAKOWALI TYSZAN ZNIENACKA

KATOWICE – Zupełny spokój, żadnych incydentów – zapewniał nas wczoraj po meczu dyżurny katowickiej Komendy Policji. Niezupełnie pokrywało się to z prawdą.
Kiedy po meczu z GKS-em, blisko 900 kibiców Sokoła Tychy wracało pod policyjnym konwojem ul. Bracką i Bocheńskiego na stację w Załężu, sytuacja wydawała się opanowana. Tymczasem kibice katowiccy rozwścieczeni przegraną, postanowili dopaść tyszan z zaskoczenia. Kiedy kibice Sokoła czekali już na peronie na pociąg do centrum Katowic, za przejeżdżającego w przeciwną stronę składu nieznani sprawcy obrzucili ich gradem kamieni i ciężkich przedmiotów. Dwaj zaatakowani zostali zranieni w głowę. Policjanci wezwali ambulans.
-Nadawali się do szycia, zawieziemy ich do pogotowia na Paderewskiego – poinformowała nas dyspozytorka pogotowia przy ul. Szwoleżerów. Dwóm dwudziestolatkom założono szwy. Na szczęście nie stwierdzono poważniejszych obrażeń wewnętrznych. „Pseudokibice” którzy dopuścili się tej napaści, nie zostali ujęci.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ nr 0, 1997 (Katowice)

Oflagowanie m.in.: WOLBROM, BRYNÓW, HOŁDUNÓW, MYSŁOWICE MORGI, THE BEST FANS POLAND, GKS DUMA ŚLĄSKA, GKS K-CE (biało-czerwona), BUROWIEC, ŻORY, G, ŻORY, BONIOL, RYCERZE ŚLĄSKA, KOSTUCHNA, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, WHITE BOYS KOSTUCHNA, BANDITEN i ogromna barwówka na trybunie północnej.

FILM: 12.06.1996 GKS Katowice 0-1 GKS (Sokół) Tychy