GKS Katowice 0-1 BKS Lechia Gdańsk

10.05.2008, sobota 17:00 – widzów 6000

Relacja GieKSiarza

Przed meczem dzieje się na ulicach za sprawą bojówki  Ruchu. Najpierw  w centrum zostaje przegoniona grupa fanów GieKSy, a potem chorzowscy (20 głów) wizytują Giszowiec i atakują grupę ok. 30 młodych fanów podążających na dzielnicową zbiórkę. Kilka osób się stawia, co powoduje chwilowy odwrót niebieskich. W tym czasie jedno auto napastników zostaje podane obróbką blacharskim. Gdy niebiescy biorą się w garść, całą akcje przerywa psiarnia, która zawija dwóch chorzowian. Część uciekających Psycho Fanów nadziewa się na GzG Hooligans, które oczekiwało na napastników kawałek dalej. Po całym zajściu GieKSa z Gisza śpiewa „zostaw kibica…” oraz „zawsze i wszędzie…”.

Na ten mecz wielu fanów z dzielnic i FC kolejny raz wybrało się podstawionymi autobusami. Na stadionie ok. 6500 widzów, w tym 87 fanów Lechii którzy nie mieli możliwości pokazać się lepiej. Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy została uczczona pamięć kibica Banika, który tego dnia podczas wyjazdu na Spartę Praga wypadł z pociągu i wpadł pod nadjeżdżający z naprzeciwka drugi pociąg. Dodatkowo w centralnym miejscu Blaszoka zawisła flaga Banika z szarfą żałobną. Na Blaszoku zostają wprowadzone zmiany, które mają na celu poprawę jakości dopingu. Ten manewr się sprawdza i moc decybeli się zwiększa. Kibice wywieszają też na płocie trybuny centralnej transparent „MIASTO WIELKICH WYDARZEŃ, BEZ SPORTOWYCH WRAŻEŃ – STADION DLA KATOWIC!” oraz pod dach została wciągnięta sektorówka „www.25000.pl Wejdź i Ty!”. Całe przedsięwzięcie miało propagować akcję „25000″, mającą na celu zmuszenie władz miasta do budowy 25-tysięcznego stadionu, spełniającego wszelkie wymagania UEFA. Tym razem na trybunie głównej na „jedynce” zawisł transparent SP nr 34, i to dzieciaki z tej szkoły wiodły prym na tym sektorze. Zaś na Blaszoku w elitarnym sektorze „D” pojawiło się płótno „MAŁOPOLSKA”, a napis tworzyły zdobyczne szale Wisły i jej zgód. Poza tym standardowo dobrze oflagowany stadion: BRACTWO WETERANÓW, GIEKSIARZE, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, HOŁUDUNÓW – LĘDZINY, SK1964, SIEMIANOWICE, PISAK, VIP, FC BANIK OSTRAVA, PERSONA NON GRATA, JAWORZNO, MYSŁOWICE oraz na gnieździe tradycyjnie HERB.

Źródło: ULTRA nr4, TMK, Kibice.net

Dodatkowo 15 maja jako przedstawiciel kibiców – Dawid Kozubek, wręczył łopatę owiniętą w szalik GKSu oraz list poparcia kibiców do budowy większego stadionu, na 25 tysięcy widzów.

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 10.05.2008 GKS Katowice – Lechia Gdańsk

FILM: 10.05.2008 GKS Katowice – Lechia Gdańsk (2)

FILM: 10.05.2008 GKS Katowice – Lechia Gdańsk BRAMKA

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jacek Gorczyca – Marcin Krysiński, Krzysztof Markowski, Szymon Kapias, Damian Mielnik, Hubert Jaromin, Robert Sierka (56. Łukasz Wijas), Tomasz Prasnal (89. Michał Gruchalski), Grzegorz Górski (51. Damian Sadowski), Gražvydas Mikulėnas, Krzysztof Kaliciak
Trener: Wojciech Osyra

Lechia Gdańsk: Kapsa – Pęczak, Wołąkiewicz, Midzierski, Kosznik, Andruszczak (86. Miklosik), Trałka, Piątek, Rogalski, Rybski (77. Speichler), Cetnarowicz
Trener: Dariusz Kubicki

Bramki: – Andrzej Rybski (31)
Sędzia: Jacek Zygmunt (Jarosław)
Ż. kartki: Jacek Gorczyca, Tomasz Prasnal – Łukasz Trałka