GKS Katowice 0-1 Miedź Legnica

30.08.2015, niedziela 18:00 – widzów 1800

Na zakończenie wakacji GKS przy Bukowej podejmował Miedź Legnicę. Frekwencja po naszej stronie wciąż nie zachwyca, jednak przynajmniej Ci co są wiedzą po co się przychodzi na Blaszok. Dlatego doping stał na dobrym poziomie. Kibice Miedzi przyjechali dwoma autokarami i samochodami, trochę później dojechał ich układowicz z Bielska kolejnym autokarem. Goście w klatce zameldowali się w sile 185 głów, w tym delegacje Śląska (5), Promienia (9) i BKS-u (41). Chociaż Ci ostatni zasiedli na końcu klatki i nie pofatygowali się nawet by wspomóc Miedziankę w i tak mocno rwanym dopingu. Na płocie wywiesili dwie flagi: Miedzianka, Legnica (Reprezentacyjna) oraz transparent Marek trzymaj się.

Na boisku GieKSa przeważała, jednak nie umiała przypieczętować tego bramką. Parę kontrowersyjnych decyzji sędziego, piłkarze nie wytrzymali i poleciały kartki. Byliśmy zmuszeni grać w 10, co szybko wykorzystali przyjezdni ustalając wynik meczu na 0:1. Kibice nie zapomnieli pozdrowić sędziego po czerwonej kartce, jednak po meczu skupili się na grajkach którzy ta porażką dali nam kolejny „policzek”.

KU*WA MAĆ GIEKSA GRAĆ

Oflagowanie: FORZA GKS, PIEROŃSKIE HANYSY, GLADIATORS, FANATYCZNY STYL ŻYCIA, SK1964, POLSKA, UG, FCŚC ŚLĄSK CIESZYŃSKI, ŻORY, TRÓJKOLOROWA ARMIA, GKS KATOWICE oraz na gnieździe LĘDZINY i MYSŁOWICE.

FOTOGALERIA: Gieksiarze.pl

FILM: 30.08.2015 GKS Katowice – Miedź Legnica DOPING

FILM: 30.08.2015 GKS Katowice – Miedź Legnica SKRÓT

Mecz z Miedzią miał zmazać plamę (którą to już?) po przegranym spotkaniu z Pogonią Siedlce. Trener Piekarczyk widząc problemy jakie ma nasz zespół dokonał kilku roszad w składzie. Duet środkowych pomocników stworzyli tym razem Leimonas z Dudą. Na prawą obronę został skierowany Pielorz, ma to związek z kontuzją dobrze sprawującego się w tym sezonie Czerwińskiego. Wołkowicza natomiast zastąpił Bębenek.

Pierwsza połowa mogła się podobać w wykonaniu naszej drużyny. Katowiczanie stworzyli sobie kilka klarownych sytuacji, bardzo aktywne było lewe skrzydło z Frańczakiem i Pietrzakiem. Ci zawodnicy kilkukrotnie dobrze dośrodkowywali w pole karne, bądź też Frańczak próbował pokonać Smuga oddając strzał zza pola karnego. Okazję na strzelenie gola miał również Burkhardt, który otrzymał dokładną piłkę od Bębenka. Niestety będąc w dogodnej sytuacji minimalnie przestrzelił. GKS większość czasu dominował, jednak brakowało dokładności. Rywal natomiast nie stworzył sobie żadnej sytuacji, która mogła zakończyć się bramką.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy niewiele działo się na boisku. Katowiczanie nadal częściej byli w posiadaniu piłki, jednak nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnej obrony Miedzi. Bębenek i Burkhardt próbowali pokonać Smuga strzałami z dystansu, niestety mocno niecelne były to uderzenia.  Miedź odpowiedziała strzałem z dystansu Keona Daniela, piłkarz gości był bardzo bliski pokonania Kuchtę. W 61. minucie kontuzjowanego Dudę, zmienił Trochim. W kolejnych minutach nadal niewiele działo się na boisku, choć częściej do głosu dochodziła Miedź. W 80. minucie goście nawet po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelili bramkę, jednak sędzia w tej sytuacji dopatrzył się spalonego.  Ta sytuacja mocno zdenerwowała naszą drużynę i natychmiastowo katowiczanie rzucili się do ataku. Bliski strzelenia gola był Trochim, niestety jego strzał z dystansu nieznacznie minął bramkę rywala. W ostatnich minutach meczu GKS musiał grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał Kamiński, była to bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego. Niestety nasza drużyna grając w osłabieniu straciła bramkę. Tomasz  Midzierski strzałem głową umieścił piłkę w siatce. GKS nie zdołał już odwrócić losów spotkania i nasza drużyna przegrała kolejny mecz.

GKS nie zasługiwał na porażkę, ale czy to coś zmienia? Fakty są takie, że w sześciu spotkaniach czterokrotnie przegraliśmy. Jest źle, kolejne plamy są nie do przyjęcia.

GKS Katowice – Miedź Legnica 0:1
Bramki: Midzierski (88)
GKS: Kuchta – Pielorz, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak, Frańczak, Duda (61 .Trochim), Leimonas, Bębenek (82. Wołkowicz), Burkhardt (90. Ciechański), Goncerz