GKS Katowice 0-2 Arka Gdynia

06.03.2016

Prawie pół roku czekaliśmy by móc obejrzeć mecz katowickiej 11-stki przy Bukowej. Co lepsze, naszym rywalem na inauguracje rundy wiosennej była Arka Gdynia. Dlatego każdy już wcześniej żył tym mecze. Mobilizacja trwała również wśród kibiców z  Gdynii i Bytomia.

Goście pojawili się w 409 głów, w tym Gwardia Koszalin i ok. 100 osobowa ekipa bytomskiej Polonii, która przyjechała do Katowic baną. Na płocie wywiesili pięć flag: AG, Hołota (Gwardia), Kartuzy, Arka Gdynia oraz Super Arka Gdynia. Zabrakło za to płótna z Olimpijskiej. Dopingowali cały mecz, jednak z dużymi przestojami i zaczęli tego dnia festiwal bluzgów, pewnie dlatego że tylko wtedy byli coś słyszalni na Blaszoku. Spalili też jeden szal, który został szybko ugaszony przez służby porządkowe.

GieKSiarze tego dnia z dobrą frekwencją (ponad 4000) jak na ostatnie realia. Ultras GieKSa zaprezentowała też okazałą oprawę. Pod dach Blaszoka została wciągnięta sektorówka „GieKSiarze zawsze wierni” z krzyżem celtyckim. Gdy opadła na płocie pojawiła się nowa flaga, replika „GieKSiarze” na wzór z oprawy, a na Blaszoku pojawiły się sreberka w barwach oraz sektorówka z herbem. Taki debiut flagi można sobie tylko wymarzyć. Poza tym na płocie zawisły m.in. Persona Non Grata, Trójkolorowa Armia, Pierońskie Hanysy, GKS Katowice, Fanatyczny Styl Życia, UG, FC Banik Ostrava i ULTRAS (Górnika Zabrze). Na tym meczu wspierało nas wielu przyjaciół z Zabrza i Ostrawy oraz kilkunastoosobowa delegacja z Jarosławia za co wielkie dzięki. Na płocie pojawił się również trans dla kolegi z Mysłowic który przebywa na przymusowych wakacjach oraz w sektorze rodzinnym trans zachęcający do oddania 1% dla Asi. Tego dnia również piłkarze wyszli na boisko w okazjonalnych koszulkach zachęcających do oddania 1% z podatku na jakiś cel. Szkoda tylko że wyszli na boisko, a nie zagrali na nim, bo grą tego nazwać niemożna gdy celny strzał oddaje się dopiero pod koniec meczu. Zasłużenie przegrywamy 2:0 na własnym stadionie, jednak kibicowsko byliśmy zdecydowanie lepsi.