GKS Katowice 0-3 Lech Poznań

31.07.2004

31 lipca 2004 roku rozpoczął się 30 sezon GieKSy w ekstraklasie. Na inauguracje przyszło nam się zmierzyć z Lechem Poznań, rywalem, który u katowickich kibiców wywołuje dodatkowy dreszczyk emocji, nie tyko piłkarskich. Na trybunach zasiadło ok. 4 tysięcy widzów, podczas tego meczu „młyn” GieKSy znajdował się na trybunie północnej, co było spowodowane zamknięciem „blaszoka”, za wtargniecie kibiców na boisko po meczu z Legią.

Lechici przyjechali do Katowic w ok. 180 głów, mieli ze sobą flagi na kijach oraz sektorówke. Na mecz z Lechem przypadało rozpoczęcie obchodów 40 – lecia naszego klubu, ale o tym pokrótce. Dlatego przygotowania rozpoczęliśmy kilkanaście dni wcześniej, przed nami było dużo roboty, której efekty można było zobaczyć podczas meczu.

Na początku stworzyliśmy dotąd nie spotykany korytarz z flag na kijach dla piłkarzy, natomiast na sektorze został utworzony napis ze styropianu w barwach „Czterdzieści lat minęło jak jedne dzień”, zostało przy tym użyte ok. 30 świec dymnych oraz zielona sektorówka. Kolejnym elementem oprawy było utworzenie z transparentów napisu GKS Katowice w towarzystwie sektorówek odpowiednio żółto – zielono – czarnej. W 35 minucie meczu następuje pokazanie dat: utworzenia naszego klubu oraz bieżącego roku, a pomiędzy datami widnieje napis „Czterdziestolatek”, ten element urozmaicają żółto zielone balony. Na rozpoczęcie drugiej polowy ponownie zostają przedstawione „daty” oraz żółte i czarne fanki, a także zielone pasy materiału, do tego zostają dodane bengale (30 szt.). Koniec meczu to pokaz pirotechniczny, kolejno odpalamy ognie rzymskie, następnie kilkadziesiąt świec dymnych, a na koniec odpalamy 21 „ogni ostravskich”.

Podsumowując udany mecz pod względem ultras, gorzej niestety było z wynikiem (przegraliśmy 0 – 3 ) i grą naszych zawodników, delikatnie mówiąc piłkarze nie zachwycili. Do plusów inauguracji ligi można także zaliczyć dobry i ciągły doping, nawet po stratach bramek. Oby w następnych spotkaniach było lepiej.
WIARA CZYNI CUDA……

Spotkanie w liczbach:
- 4tys. widzów
- duże flagi na kijach
- styropian w barwach „Czterdzieści lat minęło jak jedne dzień”
- transparenty na kijach „2004″, „1964″, „Czterdziestolatek”, „GKS Katowice”
- sektorówki – żółte, zielone, czarne
- żółte i zielone balony
- żółte i zielone fanki
- zielone pasy materiałów
- pirotechnika: wiec dymne, bengale, ognie rzymskie, ognie ostravskie.

Lukas

Źródło: nfg.prv.pl