GKS Katowice 1-0 KS Górnik Zabrze

02.11.1996, sobota 16:00 – widzów 5500

Relacja GKSu

Na ten mecz pierwszy raz zostali zaproszeni fani Banika, którzy wywołali zdziwienie pojawiając się na estakadzie katowickiego dworca, kilka godzin przed spotkaniem. Zanim wszystko się wyjaśniło, kilku Banikowców zdążyło stracić już swoje barwy. Każdy myślał, że skoro idzie ekipa w niebiesko-białych szalach to pewnie Ruch. Po wyjaśnieniu sprawy szale zwrócono. Fani GieKSy wspominają że Czesi to była ekipa dość kolorowa. Mieli czapeczki, szaliki w barwach klubowych, a niektórzy wywołali prawdziwy szok, mając na sobie ubrane katany jeansowe z naszytymi herbami klubowymi (jak niemieccy kibice). Banika przyjechało wówczas 13 osób. Po derbowym spotkaniu, kibice wymienili się barwami i od tego czasu datują się już regularne kontakty między kibicami obu drużyn. Warto zaznaczyć że zgoda pomiędzy GieKSą i Banikiem, to pierwsza Polsko-Czeska sztama kibiców i najlepiej podtrzymywana.

Źródło: Bukowa nr 51 i TMK

Relacja GieKSy

Żaboli ok. 1100, po meczu paru zostaje obitych, zdobywamy 6 szali.

Źródło: zin SZALEŃCY Z BUKOWEJ  nr 0, 1997 (Katowice)

Relacja GieKSiarza

Goście z Zabrza przyjechali w ok. 1200 głów

Źródło: zin BANDITEN nr 1, 1997 (Świętochłowice)

Relacja Górnika

Nas w Katowicach 1500 osób.

Źródło: zin POLISH HOOL’S 1997 nr 0 (Piekary Śląskie)

Na płocie przy Bukowej, kibice GieKSy oprócz swoich flag wywiesili też barwy rywali z Zabrza (m.in. Piekary Śl.) i z Chorzowa, w tym zdobyczną flagę „niebieskich” z Mysłowic.

Oflagowanie m.in.:  zdobyczna flaga Ruchu „MYSŁOWICE”, GKS WITOSA, BONIOL, MANHATTAN, MYSŁOWICE MORGI, GISZOWIEC, WITOSA, GKS KATOWICE PIEKARY ŚLĄSKIE, KSAWERA MYDLICE, BUROWIEC, GKS KATOWICE, LIBIĄŻ, BYTKÓW (PL), DĄBROWA GÓRNICZA, GKS \G/ KATOWICE, GKS 1964, WITOSA GKS KATOWICE, GKS KATOWICE, MURCKI, WIERNI NA ZAWSZE BRYNÓW, LIBIĄŻ, RYCERZE ŚLĄSKA, SIEMIANOWICE, GKS KATOWICE 1964, CHEŁM ŚLĄSKI, ŻORY, JAWORZNO, GKS, MYDLICE, GKS KATOWICE (żółta), BANIK, dwie zdobyczne flagi GÓRNIKA, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE , SK SLEZSKA OSTRAVA (Banik), WHITE BOYS KOSTUCHNA, BANDITEN, JAWORZNO, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE.

Relacja Górnika

Do Katowice przyjechało nas 1600. Porównując ostatnie wyjazdy do Katowic, to jest to liczba przyzwoita. Przed meczem Gieksa traci trzy szale. Jeden pod kasami i dwa na mieście. Na bramie gliniarze przechwycili nasze świece dymne. Bardzo bolesna strata. W czasie meczu Gieksa wywiesza dwie flagi w naszych barwach. Jedną (Piekary Śl.) zdobyli po naszym meczu z Wisłą w Krakowie. Druga była nieznanego pochodzenia. W czasie meczu stwarzamy niezły doping. Po spotkaniu dym z gliniarzami. W ich kierunku leci kilkanaście ławek.

Źródło: zin BANDITEN nr 1, 1997 (Świętochłowice)

Relacja kibica Górnika

W Katowicach zameldowało się 1800 fanów zabrzańskiego Górnika.

Lasia

Źródło: zin BANDITEN nr 2, 1997 (Świętochłowice)

FILM: 02.11.1996 GKS Katowice 1-0 Górnik Zabrze

Relacja sportowa

GKS Katowice: Jojko – Adamus, Widuch, Pęczak, Karwan, Ledwoń, Wojciechowski, Borawski, Kucz (83′ Bała), Bilski (59′ Pikuta), Muszalik (59′ Furtok)

Górnik Zabrze: Klytta – Lekki, Piotrowic,z Kocyba (75′ Bonk), Hajto, Gruszka, Agafon, Kampka, Orzeszek, Kuźba (81′ Dziuk), Szemoński (60′ Udebuluzor)

Bramki: Hajto (71) -