GKS Katowice 1-0 Górnik Zabrze

26.10.2001

Relacja Górnika

Zabrzan 300 na derbach w Katowicach, gdzie mieli 9 flag i odpalili 6 rac. GKS zaprezentował na tym meczu zielone race, konfetti oraz wulkany (te ostatnie na trybunie głównej).

Źródło: ultrasworld.eev.pl

Relacja Górnika

Żaboli 400 w Katowicach na derbach. To sporo, tym bardziej że w niedawnym meczu tych drużyn w Zabrzu w ogóle było niespełna 1000 widzów na stadionie. Zabrzanie zaprezentowali pirotechnikę (race), wcześniej katowiczanie odpalili ognie bengalskie, jednak atmosfera meczu była senna. Dopiero ostatnie kilka minut ruszyło katowicką publiczność i to głównie z uwagi na korzystny rezultat i fakt, że zwycięstwo pozwala wskoczyć na 4. miejsce w tabeli.

Źródło: ultrasworld.eev.pl

Relacja GieKSy

Derby Górnego Śląska nie zawiodły. Na tym meczu oglądaliśmy najlepszą w tym sezonie prezentację kibiców GKS-u. Gdy na murawie pojawili się piłkarze z flagami „GieKSy”, w młynie katowiczan odpalono kilkadziesiąt wulkanów i petard. Równocześnie z trybuny głównej rzucono konfetti i serpentyny. W pierwszej połowie gospodarze zaprezentowali kolejny pokaz pirotechniczny – tym razem złożony z zielonych rac. Również zabrzanie, mimo niewielkiej frekwencji, pokazali się z dobrej strony – duża ilość flag, sześć rac, głośny doping. Przed spotkaniem grupa kibiców GKS-u przeprowadziła krótką „rozmowę” z ochroną.

Źródło: ultrasworld.eev.pl

Relacja GieKSiarza

Gości 300 osób. Na początku meczu niezła zadyma z ochroną, którą lejemy, a następnie przeganiamy na inną część stadionu. Ponadto kroimy im tarcze, tomfy i kask. Na meczu dobra prezentacja z naszej strony, zielone race, balony, confetti. Fani Górnika odpalają 6 rac.

Źródło: zin DIABLOS 2001 nr 5 (Ruda Śląska)

Relacja Górnika

Nas 250 osób. Gieksa na  początku meczu odpala ok. 30 zielonych rac, kilka wulkanów oraz petardy co dało fajny efekt. My w II połowie odpalamy 6 rac.

KRZYSIEK

Źródło: zin DIABLOS 2001 nr 5 (Ruda Śląska)

Tego dnia piłkarze jak to w derbach, wyszli na murawę z flagami na kij, które potem zostały wręczone kibicom. Dodatkowo na trybunie głównej odpalono zimne ognie i fajerwerki, a Blaszok wyrzucił serpentyny. Potem fani GieKSy prezentują kolejną choreografię. Odpalają zielone race, rzucają confetti i serpentyny.

Oflagowanie: FORZA GKS (na łuku),CRAZY BOYS, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, GKS KATOWICE (Blaszok), PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICĘ, VIP, SK1964, MARIHUANA, GIEKSIARZE, GLADIATORS i GKS KATOWICE (z buldogiem).

FILM: 26.10.2001 GKS Katowice – Górnik Zabrze