GKS Katowice 1-0 Legia Warszawa

14.10.2000, sobota 16:00 – widzów 4000

Relacja GieKSy

Gości ok.400 w tym Zagłębie. Przed meczem na parkingu uderzamy na jedną z grup przyjezdnych, niestety we wszystko wmieszają się psy, które zaczynają strzelać a szkoda…. Następnie pod jedną z kas obijamy 5 niezłych typków z Legii. W przerwie meczu dochodzi do niezłej zadymy z ochroną i psami, którzy dostają od nas niezły wpierdol, kilku z nich musi skorzystać z pomocy medycznej. Niestety 9 od nas zwijają. Sam mecz to niezła prezentacja z naszej strony, odpalamy kilkadziesiąt rac + świece dymne oraz palimy dywan z ok. 50 szali Zagłębia i Legii. Na meczu tym wspomagało nas 15 kibiców z Banika.

Typ&Adrian

Źródło: zin FANATYCY ZINE, Nr. 8., Zgorzelec 2001, s. 41.

Relacja GieKSy

W 50 atakujemy ok. 20-30 z Sosnowca, ale psy zaczynają strzelać i rzucamy w nich kamieniami. Potem lejemy 4 z Legii, którzy wysiedli z taksówki pod kasami. W czasie meczu idziemy na autobus, bo mieliśmy telefon, że jedzie w nim ok. 20 z Ruchu na swój mecz. Atakujemy ich w 17 i kroimy 5 szali. W przerwie meczu lejemy ochronę i wyganiamy ich ze stadionu, tracą kaski, pałki i radia. Potem na sektorze przepychanki z psami, którzy strzelają. Od nas 5 dostało kolegium po 1200 zł, a 4 ma sprawy za czynną napaść na policjanta. Legii ok. 200 + 200 Zagłębia.

Jacek

Źródło: zin ZNIENAWIDZENI PRZEZ SPOŁECZEŃSTWO, Nr. 6., Koło 2001, s. 7.

Relacja Legii

Tym razem nas w Katowicach znacznie więcej, wraz z Zagłębiem na sektorze ok. 500 sztuk z czego co najmniej 300 to my. Przed meczem miało dojść do ustawki z Tychami, które się nie pojawiły i nie można było się do nich dodzwonić. Widocznie frajerzy nie kwapią się do oddania nam flagi, który ukradł nam z magazynów na Legii jeden z nich. Pod kasami mało brakowało, a doszłoby do starcia z miejscowymi, ale we wszystko wmieszały się psy. Jeśli chodzi o GKS to ciekawie zaprezentował się na meczu, odpalili kilka świec dymnych i ok. 20 rac, poza tym wjebali ochronie, potem wpadły psy ze strzelbami i się uspokoili.

Fazi

Źródło: zin FANATYCY ZINE, Nr. 8., Zgorzelec 2001, s. 51.

Na Bukowej GKS ma jazdę z ochroną, a następnie z policją.

Źródło: ULTRA nr 2 (Bytom-Szombierki)

Na tym meczu Legia jest wspierana przez 200 sosnowiczan.

Źródło: ULTRA nr 4 (Bytom-Szombierki)

Oflagowanie: FORZA GKS, CHACHAR BOYS, MARIHUANA – GKS KATOWICE WEŁNOWIEC, GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, MYSŁOWICE – JESTEŚMY JAK ZARAZA – GKS KATOWICE, GKS KATOWICE (żółta), PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, VIP, SK1964, GIEKSIARZE, GLADIATORS, FC BANIK FANS PORUBA, GKS KATOWICE (z buldogiem).

FILM: 14.10.2000 GKS Katowice – Legia Warszawa

Relacja sportowa

GKS Katowice: Lech – Szala, Świerczewski, Widuch, Sznaucner, Jakubowski, Bukalski, Dudek (26. Kubisz), Bała (78. Andruszczak), Mikulenas (66. Bojarski), Yahaya

Legia Warszawa: Robakiewicz – Wojtala, Murawski, Zieliński, Siadaczka, Giuliano, Majewski, Mięciel, Karwan, Kucharski (78. Sokołowski), Citko

Bramki: Yahaya (90) -