GKS Katowice 1-0 Polonia Bytom

24.10.1999, niedziela 16:00 – widzów 4000

Relacja GieKSiarza

Gości 600. Z naszej strony ekstra prezentacja (tysiąc serpentyn, 50 rac, 11 nowych flag na kijach). Polonia jak na derby wypadła dość słabo. Natomiast pod względem chuliganki było dość spokojnie. Było full psów, w tym na koniach. Polonia próbowała coś zdziałać, lecz bez rezultatu. Najpierw miała starcie przed meczem z psami. Natomiast na meczu zawrzało w sektorze Polonii po tym, jak raca rzucona przez naszych spadła na flagę Polonistów, która zaczęła się jarać. Polonia próbowała przez pusty sektor ruszyć w stronę Gieksy znajdującej się na trybunie centralnej (zgredzi). Do niczego nie doszło, bo wpadła psiarnia. Zarówno my, jak i Polonia niszczymy swoje zdobycze. Polonia pali kostkę Banika (skroili ją Ruchowi, który ją zdobył na pamiętnych derbach). My niszczymy flagę „Polonia” skrojoną kilka sezonów temu. Po meczu łapiemy zakręconych polonistów, którym kroimy flagę „Polonia Bytom”.

KETCHUP

Źródło: zin DIABLOS 2000 nr 3 (Ruda Śląska)

Relacja GieKSiarza

Z Bytomia przyjechało ok. 600. My na początku meczu robimy racowisko i rzucamy serpentyny. Mamy flagę Polonii. Polonia miała flagę Banika. Na początku II połowy dochodzi do małego spięcia między nami a Polonią, ale od razu we wszystko wj*bała się psiarnia. Po bramce dla nas znowu odpalamy race. Później spokój.

Gesiu

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja Polonii Bytom

Na Bukowej melduje się ok. 700 Polonistów + 45 fanów Piasta, oraz po kilka osób z Gdyni i Opola. W drodze na stadion trochę się działo. Doszło do zadymy z policją zakończonej użyciem gumowych kul. Następnie przegoniona została grupka miejscowych kibiców co zakończyło się kolejną salwą z gumowych kul. Na meczu młyn GKS-u prezentował się bardzo dobrze ilościowo,było ich około 1500 osób. Rozpoczęcie meczu zostało opóźnione, gdyż z obu stron na murawę poleciały serpentyny. Z naszego sektora poleciało kilka świec dymnych, a GKS odpalił 30 rac. Po bramce gospodarze odpalają kolejne race, a jedna z nich rzucona z bocznego sektora ląduje na naszej fladze. W następstwie tego doszło do wymiany kamieni, śrub, oraz kilku krzesełek z miejscowymi. Tego dnia my mamy skrojoną flagę Banika, a Gieksiarze palą naszą flagę zdobytą kiedyś na hokeju. Podczas przedmeczowych incydentów zatrzymano 9 Niebiesko-Czerwonych.

Źródło: zin ZAWSZE WIERNI nr 9 (Bytom)

Relacja Polonii Bytom

Na Bukowej melduje się około 700 Polonistów + 45 fanów Piasta i po kilka osób z Gdyni i Opola. W drodze na stadion trochę się działo. Najpierw doszło do zadymy z psami, którą ci sami sprowokowali. Psy zaczęły zbierać kopy i wycofały się. Wtedy poleciały w nich kamienie, ale zaprowadzili porządek za pomocą gumowych kul. Psy użyły ich jeszcze raz po tym, gdy rzuciliśmy się na około 15 osobową grupę krzykaczy z Gieksy. Na meczu młyn GKS-u prezentował się bardzo dobrze ilościowo (było ich około 1600-1800 wg mnie, lecz mogę się mylić). Mecz został opóźniony o około 10 minut, gdyż z obu stron na murawę posypały się serpentyny. Dodatkowo my rzuciliśmy kilka świec, a GKS odpalił około 30 rac. Po golu GKS znów odpalił race, a jedna z nich rzucona z bocznego sektora ląduje na naszej fladze Desperados, wypalając 2 dziury. Próbujemy wjechać w ten sektor, niestety pojawia się tam psiarnia. Podczas całego meczu GKS odpala około 50 rac, a po nim ekstra świece. My rzuciliśmy kilka świec, zaprezentowaliśmy też flagę Banika, a Gieksa naszą flagę, którą zdobyli na hokeju, bodajże w 95 roku. Podczas przedmeczowych zadym zatrzymano 9 z nas.

FILIP

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja Polonii

Nas 700 +30 Piast + 2 Odra. W drodze na stadion Gieksa została 2 razy pogoniona. Na stadionie mieliśmy 14 świec dymnych i ok. 300 serpentyn. Gieksa prezentowała się fajnie odpalając ok. 35 rac i rzucając serpentyny. W czasie meczu dobry doping. Po stracie bramki nastąpił atak na Gieksę siedzącą 2 sektory obok. Do większych starć nie doszło, ponieważ jak to na derbach było full psów. Tak w ogóle nic ciekawego się nie wydarzyło poza dobrym dopingiem.

DUBEL

Źródło: zin DIABLOS nr 3, 2000 (Ruda Śląska)

Relacja Polonii Bytom

W Katowicach niebiesko-czerwoni wraz z 40 osobową ekipą Piasta meldują się w 700 głów.

Źródło: ULTRA nr 1

Relacja Piasta Gliwice

Tego dnia wspieramy bytomian w 47 osób. Wraz z Polonią była jeszcze Arka i Odra Opole. W drodze na mecz kilkakrotnie dochodzi do zgrzytów z psami. Wywiązuje się z tego w końcu dym. Uzbrojeni w kamienie z pobliskiego torowiska chwilę kamieniujemy psów, kiedy zaczynają strzelać dym się kończy. Na meczu spokój, choć zaiskrzyło miedzy nami, a trybuną krytą, zabrakło jednak zdecydowania i do dymu nie doszło.

Staniol

Źródło: zin DIABLOS nr 3, 2000 (Ruda Śląska)

Relacja Polonii Bytom

Nas 700 + 45 Piast + po kilku Odra i Arka. W drodze na stadion najpierw dym z psami, uciekają, ale strzelają z gumowych kul i  jest spokój. Potem dwa razy gonimy Gieksę (15 i 20 osób). Za pierwszym razem strzelają psy. Na meczu próbowaliśmy przydymić, ale psówbyło zbyt dużo. Młyn GKS-u prezentował się bardzo dobrze ilościowo (wg. mnie 1000 – 1800, ale mogę się mylić). Mecz został opóźniony o ok. 10 minut, gdyż z obu stron posypała się masa serpentyn, ponadto my rzuciliśmy świece dymne, a GKS odpalił ok. 30 rac. Po golu Gieksa znów odpaliła race, a jedna z nich, rzucona z bocznego sektora ląduje na naszej fladze „Desperados” wypalając dwie dziury. Próbujemy wjechać w ten sektor, niestety pojawia się tam psiarnia. Lecą w nich kamienie, śruby, 3 krzesełka. To samo w tym czasie robi ekipa z dołu, przy okazji oklep zbiera 2 ochroniarzy. Podczas całego meczu GKS odpala ok. 50 rac, a po nich ekstra świece. Przed meczem psy skręcają 9 od nas.

FILIP

Źródło: POLISH ULTRAS – PRIDE OF POLAND 2000 nr 3  (Bełchatów)

Relacja Banika

Na meczu w Katowicach z bytomską Polonią wspieramy GKS w 20 głów.

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja Arki Gdynia

Tego dnia wspieramy bytomian w 6 osób w Katowicach.

Paweł

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Oflagowanie m.in.: RADZIONKÓW, GKS HOOL’S FROM MYSŁOWICE, CHULIGANI Z BAZALU (Banik), GISZOWIEC – CAŁE NASZE ŻYCIE TO GKS KATOWICE, KOKOCINIEC, FORZA GKS (Z boku „A”), GLADIATORS, BANDITEN, CRAZY BOYS, GKS KATOWICE (żółta), TYLKO NIEŻYWI PRZESTANIEMY BYĆ MŚCIWI, PSEUDOKIBICE KOCHAJĄ ŚLĄSKA STOLICE, GKS KATOWICE (z buldogiem).

FILM: 24.10.1999 GKS Katowice – Polonia Bytom TRYBUNY (cz.1)

FILM: 24.10.1999 GKS Katowice – Polonia Bytom TRYBUNY (cz.2)

Relacja sportowa

GKS Katowice: Lech – Bosowski, Świerczewski, Szymczyk, Muszalik (71. Sznaucner), Widuch, Dudek, Olczak (46. Oberaj), Bała, Kubisz, Niciński (46. Dyluś)
Trener: Marek Koniarek

Polonia Bytom: Żmija – Rafał Górak (86. Wyrzykowski), Fusek, Okoń, Korzan (83. Ciupek), Sztandera, Dróżka, Zachnik, Domagała, Kapinos, Waluś (59. Bracki)
Trener: Paweł Kowalski

Bramki: Oberaj (51) -
Sędzia: Knutel (Przemyśl)
Ż. kartki: Olczak, Dudek – Okoń, Korzan