GKS Katowice 1-0 Stal Stalowa Wola

12.10.2008

Przed tym meczem GieKSa zajmowała ostatnią pozycję w tabeli i trudno było szukać szans na komplet punktów. Fani na Bukowej zjawili się w ok. 2000 widzów i dopingowali zespół przez cały mecz. Dobrze zaprezentowali się goście którzy podróżowali autokarami i zjawili się w ok. 450 głów. Byli wspierani przez 3 fanów Resovii Rzeszów. Na płocie wywiesili kilka flag: JANÓW LUBELSKI, NISKO, STALÓWKA&RACOVIA, OS. HUTNIK oraz trans POZDRO BERNARD. Dodatkowo porządnie ultrasują. Najpierw prezentują flagowisko z różnych machajek, potem wyciągają sektorówkę z herbem w asyście zielonych sreberek i jak by tego było mało na koniec pojawia się sektorówka z kibicem Stali w asyście flag na kij. Co ciekawe w końcówce spotkania gospodarzom udaje się zdobyć prowadzenie, które utrzymali do końca zdobywając komplet punktów.

Oflagowanie GKS-u: HOŁDUNÓW&LĘDZINY, TRÓJKOLOROWE KATOWICE, MAŁOPOLSKA, GIEKSIARZE, PISAK, SK1964, VIP, GKS KATOWICE, DURA, PIEROŃSKIE HANYSY, ŚWIRLANDIA i JAWORZNO.

Relacja kibica GKS-u

Następnym sielankowym meczem była Stalówka u nas. Goście pokazali się w bardzo dobrej liczbie, około 500. U nas różnie z dopingiem, na stadionie znów niewiele osób. Na szczęście bramka Iwana w końcówce daje nam cenne 3 punkty, a przez ostatnie 10 minut doping mimo małej liczby osób na Blaszoku był dobry.

Źródło: zin SK1964 nr 11