GKS Katowice 1-0 Włókniarz Kietrz

14.08.1999, sobota 17:00 – widzów 2050

Relacja GieKSiarza

Goście obecni w 10 osób, same zgredy.

Krojec

Źródło: zin BAD BOYS 1999 nr 5
Relacja Banika

Na tym meczu jesteśmy obecni w 2 osoby.

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja GieKSiarza

Gości 19 osób. Rano została przeprowadzona akcja na chorzowskich. 12 chuliganów GKS-u zaatakowało tramwaj z ok. 80 fanami Ruchu. Początkowo co niektórzy chorzowscy wybiegli, lecz przyjęli kilka trafień i zrobili odwrót do tramwaju. Wtedy przeprowadzamy demolkę, leci wiele szyb, a kilku ruchofanów konkretnie obrywa. Potem się wycofujemy. Chorzowscy widząc to wybiegają.

KETCHUP

Źródło: zin DIABLOS nr 3, 2000 (Ruda Śląska)

Relacja GieKSy

Fani GKS-u atakują kibiców Ruchu udających się na mecz do Szczecina – tramwaj wiozący Niebieskich (60 chorzowian) zostaje przy atakowany, a pasażerowie znajdujący się w środku pojazdu zmuszeni są przyjąć do wiadomości ręczne argumenty chuliganów GKS-u.

Źródło: ULTRA nr 2

Relacja Ruchu

Do Szczecina wybrało się 220 osób. Przed meczem jedna z grup kibiców „Niebieskich” ma nieprzyjemne starcie z chuliganami GKS-u Katowice, natomiast wracając w Zabrzu na pociąg z fanami Ruchu lecą kamienie.

Źródło: ULTRA nr 3

Relacja GieKSiarza

Do Katowic zawitało tylko 16 zgredów z Kietrza. 12 osób od nas robi tego dnia akcję na Ruch jadący do Szczecina. Goście od nas zaatakowali cały tramwaj Ruchu. Rozwalone szyby, zero zyskanych barw.

Gesiu

Źródło: zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)

Relacja Ruchu

Naszych 60 jadących tramwajem na zbiórkę, atakuje 12 z GieKSy dość konkretnie uzbrojonych. Ostro napierdalali kijami, obstawili wszystkie drzwi, wybili większość szyb. Po krótkiej chwili goście od nas odpierają atak. GieKSa się wycofuje, jeden nie zdążył – oklep. W sumie GieKSa w tym dniu zaprezentowała się dobrze. Na meczu w Szczecinie prezentujemy się bardzo dobrze pod względem dopingu. Pogoń zaprezentowała się całkiem nieźle, sporo bluzg z obu stron. Wracając Śląska zero, w Zabrzu lecą dwie szyby. W sumie było nas 300.

Źródło: zin DIABLOS nr 3, 2000 (Ruda Śląska) i zin HOOLIGANS 2000 nr 2 (Legnica)