GKS Katowice 1-0 MKS Zagłębie Lubin

14.09.2002, sobota 15:00 – widzów 3000

Relacja GKSu

Zagłębie melduje się w liczbie ok. 60 osób z dwiema flagami. Z naszej strony jedynie flaga PISAK upamiętniająca tragiczną śmierć naszego kolegi, przed meczem podczas minuty ciszy odpalamy race ułożone w formie krzyża. Z powodu sankcji PZPN otwarta tylko Trybuna Główna.

Źródło: nfg.prv.pl

Decyzją Wydziału Dyscypliny dla publiczności była otwarta jedynie trybuna główna na której mogło zasiąść maksymalnie 3000 widzów, co było karą za awantury podczas meczu z Widzewem. Wśród 3 tysięcznej publiki, na szóstym sektorze zasiadło 75  kibiców gości.

Źródło: Monografia GieKSy Tom III

Relacja GieKSiarza

Na ten mecz przyjechało ok. 70 fanów Zagłębia Lubin, niezłej ekipy. My robimy krzyż z rac po śmierci naszego kibica, a na płocie wisi tylko żałobna flaga z napisem „PISAK”.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Relacja Banika

Tego dnia wspieramy GKS w 2 osoby.

Źródło: zin DIABLOS 2003 nr 7 (Ruda Śląska)

Relacja Lubinków

Z Lubina wyruszamy w sile 60 osób (3 busy). Podróż mija spokojnie aż do momentu przekroczenia tablicy z napisem Bytom. Na światłach koło przejścia podziemnego widzimy Polonię Bytom , która deklaruje chęć konfrontacji. Bez chwili wahania wysypujemy się z 2 busów i w nich wjeżdżamy. Byliśmy na takim ciśnieniu , że po pierwszym pierdolnięciu nie było co zbierać. Polonia pali wrotki i jest po zawodach. Do Katowic wjeżdżamy bez psów. Pod stadionem wysiadamy i powoli przemieszczamy się pod kasy , gdzie na nasz widok robi się lekkie zamieszanie . Do niczego jednak nie dochodzi bo przejmują nas białe kaski. Na meczu wywieszamy 2 flagi: Zagłębie stylizowaną na Lonsdale oraz flagę w barwach z logo hooligan’a ( pierwsza taka w Polsce ). Sam mecz bez większych emocji. Tego dnia byliśmy mega bandą więc próbujemy dogadać się z GKSą. Na początku się zgadzają. Później jednak tłumaczą się przypałem z psami na miejscu zbiórki , twierdzą ,że wszyscy zostali spisani. W Bytomiu po raz kolejny daje znać o sobie Polonia. Jechaliśmy w eskorcie policji. Jadąc przez miasto poleciał w naszego busa kosz na śmieci. Natychmiast się zatrzymaliśmy i zaczęliśmy dążyć do starcia. Psy były czujne , przywitały nas wycelowanymi shot’ganami co znacznie ostudziło nasze zapały. Do niczego nie dochodzi , podróż do Lubina mija spokojnie. Wyjazd na plus.

Relacja sportowa

GKS Katowice: Tkocz – Sadzawicki (75. Fonfara), Kowalczyk, Sznaucner, Bojarski, Widuch, Adamczyk, Sierka (90. Giesa), Bała, Wróbel (74. Wysocki), Gajtkowski
Trener: Jan Żurek

Zagłębie Lubin: Krupski – M.Zając, B.Zając, Kazimierczak (72. Dobi), Andruszczak (46. Klimek), Krzyżanowski, Manuszewski, Kowalski (37. Moskalewicz), Grzybowski, Lizak, Niciński
Trener: Adam Nawałka

Bramki: Sierka (8) -
Sędzia: Siedlecki (Szczecin)
Ż. kartki: Widuch, Wysocki, Gajtkowski – Andruszczak, Manuszewski, Niciński, Kazimierczak, Krzyżanowski